Dzień Skupienia w Skopaniu – 15 października 2016 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
poniedziałek, Październik 21, 2019

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Aktualności

Dzień Skupienia w Skopaniu – 15 października 2016

dzien_skupienia-102016Do Kościoła Miłosierdzia Bożego w Skopaniu w dniu 15.10.2016r. pielgrzymowali członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej, aby wspólnie przeżyć swój dzień skupienia i mieć możliwość zyskania odpustu zupełnego. Ks. Proboszcz Wiesław Gucwa serdecznie przywitał wszystkich, licznie przybyłych na spotkanie, na czele z Ks. Tomaszem Cuber Dyrektorem Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin, prezesem Zarządu p. Krzysztofem Szatanem oraz prezesami kół.

Spotkanie odbyło się od chwili pojednania z Bogiem i indywidualnej modlitwy, która wyciszając serca wprowadzała w głębsze i pełne spotkanie z Jezusem w Eucharystii. W czasie homilii ks. dyrektor podkreślił niezwykłą wartość modlitwy różańcowej. Szczególnie członkowie SRK, powinni dawać swoim życiem świadectwo wiary i przynależności do Chrystusa. Nic tak też nie nauczy dzieci miłości do Boga, jak przykład własnych rodziców. Nie słowa lecz przykład rodziców, mówił ks. Tomasz Cuber, jest najlepszą nauką wiary i miłości do Boga. Ks. dyrektor wspominał również św. Jana Pawła II, który najpiękniej uczył modlitwy różańcowej.

Po wspólnej Eucharystii i poczęstunku wszyscy uczestniczący w dniu skupienia modlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Był to czas głęboko przeżyty w jedności z Miłosiernym Chrystusem, który czeka na każdego człowieka, aby obdarzać go swoimi łaskami.

Oprac. Krystyna Rusin