Dzień skupienia dla małżonków w dekanacie Szewna – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 30 maja, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dzień skupienia dla małżonków w dekanacie Szewna

Razem, parami do Nieba – tak jednym zdaniem podsumować możemy spotkanie małżonków w dekanacie Szewna. W andrzejkowe popołudnie 26.11 2016 r. w nastrojowych szewieńskich podziemiach kościoła zgromadziły się pary małżeńskie, aby dziękować Bogu za dar Sakramentu Małżeństwa.

Bardzo zróżnicowany staż małżeński, (od 62 do 16 lat) zaowocował bogatą wymianą doświadczeń . Małżonkowie ze stażem 62 lata powiedzieli :

“My Bogu dziękujemy za czas naszego małżeństwa. Żyjemy sobie razem, bardzo spokojnie oczekując na czas kiedy Jezus zabierze nas do siebie. Tam też chcemy być razem.” 

To piękne świadectwo. Bogaty program ożywiony animacją muzyczną zawierał czas na konferencję, świadectwa małżonków i wymianę doświadczeń. Nie zabrakło też andrzejkowej radosnej atmosfery przy dobrym ciastku i herbacie. Opowiadania o humorystycznych wydarzeniach małżeńskich były zwieńczeniem pierwszej części spotkana. Punktem kulminacyjnym Dnia Skupienia była Eucharystia w intencjach zgromadzonych małżonków i ich rodzin.

W następnym dniu  po tym spotkaniu jedna z żon oznajmiła:

To był cudowny prezent od Jezusa. To spotkanie przedłużyliśmy na czas wieczornego radosnego dialogowania z mężem. Mąż pozostaje bardzo wdzięczny  za moje  zaproszenie Go na takie spotkanie . Co więcej poprosiliśmy naszego księdza z parafii aby raz w miesiącu takie spotkania  mogły się odbywać  w naszej parafii . Tak bardzo zapragnęliśmy spotykać się z innymi  małżeństwami, aby wzajemnie się wspierać .”