Dzień Skupienia dla małżonków z dekanatu Kunów – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
środa, 29 maja, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dzień Skupienia dla małżonków z dekanatu Kunów

27 listopada 2016 roku o godz.14.00 w Kościele p.w. Matki Bożej Matki Kościoła i Świętego Stanisława Kostki w Nagorzycach odbyło się Dzień Skupienia dla małżonków z dekanatu Kunów. Spotkanie małżonków prowadzili państwo Bąkowie wraz z Dekanalnym Duszpasterzem Rodzin ks. Wiesławem Sowińskim i Dyrektorem Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin ks. Tomaszem Cuberem. Na spotkaniu byli obecni proboszczowie z dekanatu na czele z ks. Dziekanem Ryszardem Koneckim.

Para prowadząca dzieliła się swoimi doświadczeniami i refleksjami na temat życia we wspólnocie. Zwracali uwagę, że wszyscy jesteśmy wezwani do ewangelizacji i świadczenia własnym życiem o Chrystusie Panu. Mówili o nierozerwalności związku małżeńskiego i byciu współtwórcami w dziele stworzenia. Następnie głos zabrali pastwo Rusieccy z kręgu Domowego Kościoła w Nagorzycach i zaproszeni goście.

Po wystąpieniach odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu podczas której można było skorzystać z sakramentu pokuty się oraz Msza Św. W kazaniu ks. Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zwrócił uwagę na ogromną role wspólnej modlitwy małżeńskiej i rodzinnej.

„Modlitwa cementuje wspólnotę małżeńską, otwiera na siebie, pozwala pokonywać problemy życia rodzinnego – podkreślał ks. Cuber.

Po Mszy Św. gospodarze spotkania zaprosili zebranych gości na poczęstunek. Spotkanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze.