Dzień Skupienia dla małżonków z dekanatu Kunów – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
niedziela, 04 grudnia, 2022

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dzień Skupienia dla małżonków z dekanatu Kunów

27 listopada 2016 roku o godz.14.00 w Kościele p.w. Matki Bożej Matki Kościoła i Świętego Stanisława Kostki w Nagorzycach odbyło się Dzień Skupienia dla małżonków z dekanatu Kunów. Spotkanie małżonków prowadzili państwo Bąkowie wraz z Dekanalnym Duszpasterzem Rodzin ks. Wiesławem Sowińskim i Dyrektorem Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin ks. Tomaszem Cuberem. Na spotkaniu byli obecni proboszczowie z dekanatu na czele z ks. Dziekanem Ryszardem Koneckim.

Para prowadząca dzieliła się swoimi doświadczeniami i refleksjami na temat życia we wspólnocie. Zwracali uwagę, że wszyscy jesteśmy wezwani do ewangelizacji i świadczenia własnym życiem o Chrystusie Panu. Mówili o nierozerwalności związku małżeńskiego i byciu współtwórcami w dziele stworzenia. Następnie głos zabrali pastwo Rusieccy z kręgu Domowego Kościoła w Nagorzycach i zaproszeni goście.

Po wystąpieniach odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu podczas której można było skorzystać z sakramentu pokuty się oraz Msza Św. W kazaniu ks. Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zwrócił uwagę na ogromną role wspólnej modlitwy małżeńskiej i rodzinnej.

„Modlitwa cementuje wspólnotę małżeńską, otwiera na siebie, pozwala pokonywać problemy życia rodzinnego – podkreślał ks. Cuber.

Po Mszy Św. gospodarze spotkania zaprosili zebranych gości na poczęstunek. Spotkanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze.