Orszak Trzech Króli w Diecezji Sandomierskiej – 6 stycznia 2017 – relacja – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
środa, 29 marca, 2023

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Orszak Trzech Króli w Diecezji Sandomierskiej – 6 stycznia 2017 – relacja

JANÓW LUBELSKI

6 stycznia 2017 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego w Janowie Lubelskim miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Na janowski rynek do stajenki betlejemskiej przybyli trzej królowie ze swoimi orszakami z parafii św. Jana Chrzciciela i św. Jadwigi. W pochodzie Trzech Króli oprócz parafian z kapłanami na czele, znaleźli się także kolędnicy misyjni. W okresie między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem kolędowali oni po domach i zbierali ofiary na misje. Grupa kolędników przygotowana przez s. Łucję Turos zaprezentowała część artystyczną, a następnie wszyscy zakolędowali Małemu Jezuskowi.

s. Maksymilia Grzyśnik


OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI


RUDNIK

Dnia 6 stycznia 2017 roku, wzorem lat ubiegłych, odbył się w naszej parafii – VIII Orszak Trzech Króli.

Jego trasa rozpoczęła się przed kościołem i biegła ulicami: Mickiewicza, Rynek, 3 Maja, Rzeszowską oraz kończyła się na rynku, gdzie w przygotowanej szopce aktorzy odegrali ostatnią scenkę – pokłon Trzech Króli. Na czele orszaku tuż za gwiazdą maszerowali ze sztandarami Senatorowie Bractwa Św. Józefa Opiekuna Rodzin z Niska, członkowie Bractwa Flisaków pw. Św. Barbary z Ulanowa, oraz grupa rekonstrukcyjna z Lipy, członkowie Klubu Seniora z Rudnika nad Sanem, młodzież, harcerze, oraz pozostali mieszkańcy naszego miasteczka i okolicznych miejscowości.

Na trasie orszaku, około 120. osobowa grupa aktorów i statystów odegrała siedem scenek, związanych tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia, oraz Uroczystością Objawienia Pańskiego.

W rolach Trzech Króli wystąpili: Zdzisław Nikolas z Ulanowa, Józef Szewc z Jeżowego i Zbigniew Kowalczyk z Rudnika.

Na zakończenie ksiądz proboszcz Waldemar Farion pobłogosławił mieszkańcom, oraz podziękował uczestnikom orszaku i wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji.​

Wiktoria Serafin


TARNOBRZEG