Orszak Trzech Króli w Diecezji Sandomierskiej – 6 stycznia 2017 – relacja – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
piątek, 19 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Orszak Trzech Króli w Diecezji Sandomierskiej – 6 stycznia 2017 – relacja

JANÓW LUBELSKI

6 stycznia 2017 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego w Janowie Lubelskim miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Na janowski rynek do stajenki betlejemskiej przybyli trzej królowie ze swoimi orszakami z parafii św. Jana Chrzciciela i św. Jadwigi. W pochodzie Trzech Króli oprócz parafian z kapłanami na czele, znaleźli się także kolędnicy misyjni. W okresie między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem kolędowali oni po domach i zbierali ofiary na misje. Grupa kolędników przygotowana przez s. Łucję Turos zaprezentowała część artystyczną, a następnie wszyscy zakolędowali Małemu Jezuskowi.

s. Maksymilia Grzyśnik


OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI


RUDNIK

Dnia 6 stycznia 2017 roku, wzorem lat ubiegłych, odbył się w naszej parafii – VIII Orszak Trzech Króli.

Jego trasa rozpoczęła się przed kościołem i biegła ulicami: Mickiewicza, Rynek, 3 Maja, Rzeszowską oraz kończyła się na rynku, gdzie w przygotowanej szopce aktorzy odegrali ostatnią scenkę – pokłon Trzech Króli. Na czele orszaku tuż za gwiazdą maszerowali ze sztandarami Senatorowie Bractwa Św. Józefa Opiekuna Rodzin z Niska, członkowie Bractwa Flisaków pw. Św. Barbary z Ulanowa, oraz grupa rekonstrukcyjna z Lipy, członkowie Klubu Seniora z Rudnika nad Sanem, młodzież, harcerze, oraz pozostali mieszkańcy naszego miasteczka i okolicznych miejscowości.

Na trasie orszaku, około 120. osobowa grupa aktorów i statystów odegrała siedem scenek, związanych tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia, oraz Uroczystością Objawienia Pańskiego.

W rolach Trzech Króli wystąpili: Zdzisław Nikolas z Ulanowa, Józef Szewc z Jeżowego i Zbigniew Kowalczyk z Rudnika.

Na zakończenie ksiądz proboszcz Waldemar Farion pobłogosławił mieszkańcom, oraz podziękował uczestnikom orszaku i wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji.​

Wiktoria Serafin


TARNOBRZEG