Spotkanie integracyjne dla osób samotnych w Skopaniu Osiedlu – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 20 stycznia, 2022

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Aktualności

Spotkanie integracyjne dla osób samotnych w Skopaniu Osiedlu

W dniu 07.01.2017 r. w Skopaniu Osiedlu odbyło się spotkanie integracyjne dla osób samotnych, którego organizatorami byli: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Koło w Skopaniu, Rada Osiedla oraz Zespół Szkół w Skopaniu.

Swoją obecnością zaszczycił nas Ks. dr Tomasz Cuber Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej oraz ks. Łukasz Nawrot, który poprowadził modlitwę i pobłogosławił opłatki, aby wszyscy mogli podzielić się nimi na progu Nowego Roku składając sobie najlepsze życzenia.

Wśród zaproszonych gości przybył na spotkanie  Poseł na Sejm RP p. Zbigniew Chmielowiec, Samorządowcy: Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego p. Ewa Draus, V-ce Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego p. Krzysztof Pitra, Burmistrz Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim p. Marek Mazur, Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega p. Kamil Kalinka, Radni Powiatu Tarnobrzeskiego i Radni Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim.

Spotkanie rozpoczęło się od występu uczniów Zespołu Szkół w Skopaniu, którzy przedstawili Jasełka przypominając wydarzenia nocy betlejemskiej. Nie zabrakło chóru Aniołów, orszaku Trzech Mędrców w pięknych strojach, pasterzy, postaci Heroda i kuszenia diabłów. Całość ubogacił śpiew kolęd i pastorałek  oraz taniec najmłodszych w regionalnych strojach. Uroczystość uświetnił  również zespół muzyczny.

Wiele pięknych i ciepłych słów popłynęło do wszystkich przy składaniu sobie wzajemnie życzeń. Organizatorzy życzyli między innymi, aby nikt nie czuł się samotny i zawsze spotkał się z życzliwością ludzką i pomocną dłonią. W swoich słowach skierowanych do wszystkich ks. Dyrektor Tomasz Cuber życzył również radości z bycia katolikiem  i odwagi w dawaniu świadectwa wiary. Podkreślił, że warto  “być dobrym jak chleb” naśladując św. Brata Alberta. Ciepłe i życzliwe słowa oraz życzenia złożył Prezes Zarządu Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Sandomierzu p. Krzysztof Szatan. W swoich słowach wyraził radość, że takie spotkania są niezwykle ważne, gdyż dają możliwość budowania wspólnoty, spotkania się i bycia razem.

Serdeczne życzenia oraz słowa wdzięczności skierował do wszystkich obecnych,  Burmistrz p. Marek Mazur za włożony trud w budowaniu wizerunku miejscowości, za współpracę i odpowiedzialność całej społeczności lokalnej.

Organizatorzy dziękują wszystkim instytucjom i firmom za wsparcie i pomoc w organizacji spotkania.