Spotkanie integracyjne dla osób samotnych w Skopaniu Osiedlu – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Spotkanie integracyjne dla osób samotnych w Skopaniu Osiedlu

W dniu 07.01.2017 r. w Skopaniu Osiedlu odbyło się spotkanie integracyjne dla osób samotnych, którego organizatorami byli: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Koło w Skopaniu, Rada Osiedla oraz Zespół Szkół w Skopaniu.

Swoją obecnością zaszczycił nas Ks. dr Tomasz Cuber Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej oraz ks. Łukasz Nawrot, który poprowadził modlitwę i pobłogosławił opłatki, aby wszyscy mogli podzielić się nimi na progu Nowego Roku składając sobie najlepsze życzenia.

Wśród zaproszonych gości przybył na spotkanie  Poseł na Sejm RP p. Zbigniew Chmielowiec, Samorządowcy: Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego p. Ewa Draus, V-ce Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego p. Krzysztof Pitra, Burmistrz Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim p. Marek Mazur, Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega p. Kamil Kalinka, Radni Powiatu Tarnobrzeskiego i Radni Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim.

Spotkanie rozpoczęło się od występu uczniów Zespołu Szkół w Skopaniu, którzy przedstawili Jasełka przypominając wydarzenia nocy betlejemskiej. Nie zabrakło chóru Aniołów, orszaku Trzech Mędrców w pięknych strojach, pasterzy, postaci Heroda i kuszenia diabłów. Całość ubogacił śpiew kolęd i pastorałek  oraz taniec najmłodszych w regionalnych strojach. Uroczystość uświetnił  również zespół muzyczny.

Wiele pięknych i ciepłych słów popłynęło do wszystkich przy składaniu sobie wzajemnie życzeń. Organizatorzy życzyli między innymi, aby nikt nie czuł się samotny i zawsze spotkał się z życzliwością ludzką i pomocną dłonią. W swoich słowach skierowanych do wszystkich ks. Dyrektor Tomasz Cuber życzył również radości z bycia katolikiem  i odwagi w dawaniu świadectwa wiary. Podkreślił, że warto  “być dobrym jak chleb” naśladując św. Brata Alberta. Ciepłe i życzliwe słowa oraz życzenia złożył Prezes Zarządu Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Sandomierzu p. Krzysztof Szatan. W swoich słowach wyraził radość, że takie spotkania są niezwykle ważne, gdyż dają możliwość budowania wspólnoty, spotkania się i bycia razem.

Serdeczne życzenia oraz słowa wdzięczności skierował do wszystkich obecnych,  Burmistrz p. Marek Mazur za włożony trud w budowaniu wizerunku miejscowości, za współpracę i odpowiedzialność całej społeczności lokalnej.

Organizatorzy dziękują wszystkim instytucjom i firmom za wsparcie i pomoc w organizacji spotkania.