Walentynkowy Dzień Małżeński – 12 lutego 2017 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 30 maja, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Walentynkowy Dzień Małżeński – 12 lutego 2017

II Dzień Małżeński, tym razem Walentynkowy, odbył się w Stalowej Woli 12 lutego b.r.

Rozpoczął się Eucharystią o godz. 12.00 w parafii św. Jana Pawła II. Mszy Świętej przewodniczył ks. Tomasz Cuber – diecezjalny duszpasterz rodzin a Słowo Boże wygłosił proboszcz parafii – ks. Mariusz Kozłowski. Podczas kazania zwrócił uwagę na wierność małżonków:

„Przysięga małżeńska to bycie razem. W obecnych czasach małżonkom tak czasami łatwo przychodzi decyzja o rozstaniu. Niektórzy nawet nie podejmują trudu, by się pogodzić. Proszę was o modlitwę za nich” – mówił.

Dalsza część Dnia Małżeńskiego odbywała się w Restauracji „Sezam”. Po przywitaniu wszystkich miał miejsce wspólny taniec do Hymnu Światowych Dni Młodzieży oraz integracyjna zabawa Bingo. Następnie miał miejsce smaczny obiad, po którym małżonkowie wysłuchali dwóch konferencji: „Być mężem, być żoną…” oraz „Seksualność a relacje”, które wygłosili Marta i Marek Babikowie z Krakowa.

– Chcę uświadomić małżonkom różnicę pomiędzy mieć a być. Mężem lub żoną się jest. Posiadanie uprzedmiotawia ich – mówił Marek Babik. – Jak się kogoś ma, to można go łatwo stracić – dodała pani Marta.

Następnie odbyła się wspólna zabawa taneczna pod kierunkiem wodzireja Jarka Kalinowskiego z Wrocławia.

Walentynkowy Dzień Małżeński cieszył się ogromnym powodzeniem. Uczestniczyło w nim 83 pary. Organizatorzy, czyli Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli, nie byli wstanie wszystkich chętnych przyjąć. Pary małżeńskie, według anonimowej ankiety są bardzo zadowolone i oczekują następnych takich małżeńskich spotkań.