Walentynkowy Dzień Małżeński – 12 lutego 2017 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
środa, 29 marca, 2023

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Walentynkowy Dzień Małżeński – 12 lutego 2017

II Dzień Małżeński, tym razem Walentynkowy, odbył się w Stalowej Woli 12 lutego b.r.

Rozpoczął się Eucharystią o godz. 12.00 w parafii św. Jana Pawła II. Mszy Świętej przewodniczył ks. Tomasz Cuber – diecezjalny duszpasterz rodzin a Słowo Boże wygłosił proboszcz parafii – ks. Mariusz Kozłowski. Podczas kazania zwrócił uwagę na wierność małżonków:

„Przysięga małżeńska to bycie razem. W obecnych czasach małżonkom tak czasami łatwo przychodzi decyzja o rozstaniu. Niektórzy nawet nie podejmują trudu, by się pogodzić. Proszę was o modlitwę za nich” – mówił.

Dalsza część Dnia Małżeńskiego odbywała się w Restauracji „Sezam”. Po przywitaniu wszystkich miał miejsce wspólny taniec do Hymnu Światowych Dni Młodzieży oraz integracyjna zabawa Bingo. Następnie miał miejsce smaczny obiad, po którym małżonkowie wysłuchali dwóch konferencji: „Być mężem, być żoną…” oraz „Seksualność a relacje”, które wygłosili Marta i Marek Babikowie z Krakowa.

– Chcę uświadomić małżonkom różnicę pomiędzy mieć a być. Mężem lub żoną się jest. Posiadanie uprzedmiotawia ich – mówił Marek Babik. – Jak się kogoś ma, to można go łatwo stracić – dodała pani Marta.

Następnie odbyła się wspólna zabawa taneczna pod kierunkiem wodzireja Jarka Kalinowskiego z Wrocławia.

Walentynkowy Dzień Małżeński cieszył się ogromnym powodzeniem. Uczestniczyło w nim 83 pary. Organizatorzy, czyli Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli, nie byli wstanie wszystkich chętnych przyjąć. Pary małżeńskie, według anonimowej ankiety są bardzo zadowolone i oczekują następnych takich małżeńskich spotkań.