Szkolenie dla małżonków pomagających w kursach przedmałżeńskich – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Szkolenie dla małżonków pomagających w kursach przedmałżeńskich

W Instrukcji o bezpośrednim przygotowaniu narzeczonych do małżeństwa w diecezji sandomierskiej z dn. 30.12.2016r., czytamy:

 “Zespół prowadzący katechizację przedślubną ma być złożony z duszpasterza, doradcy życia rodzinnego oraz innych świeckich, najlepiej par małżeńskich, odpowiednio do tego przygotowanych np. przez Studium Życia i Rodziny, ukończone studia z zakresu rodziny, specjalne kursy organizowane w diecezji, formację we wspólnotach religijnych. W każdej parafii powinna być przynajmniej jedna para małżeńska, współpracująca stale z duszpasterzami.”

Osoby, które w czasie nauk przedmałżeńskich przekazują naukę Kościoła dotyczącą małżeństwa i rodziny, zobowiązane są do posiadania misji kanonicznej, udzielonej im przez Biskupa Sandomierskiego. Misję tę mogą otrzymać tylko ci, którzy są katolikami, wyróżniają się głębokim życiem religijnym prowadzonym zgodnie z wiarą, posiadają właściwe przygotowanie i cieszą się dobrą opinią wiernych. Misja kanoniczna udzielana jest na okres dwóch lat. Warunkiem jej przedłużenia jest czynny udział w dalszej kontynuacji formacji, która prowadzona jest przez Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w Diecezji Sandomierskiej. O przyznanie misji kanonicznej do Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin występuje proboszcz parafii, w której osoby przekazujące naukę Kościoła dotyczącą małżeństwa i rodziny, podejmują katechizację narzeczonych.

W związku zaleceniami Instrukcji Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin organizuje szkolenie dla par małżeńskich, które chciałyby posługiwać w przygotowaniu narzeczonych do sakramentu małżeństwa. Szkolenie odbędzie się w domu rekolekcyjnym Quo Vadis w Sandomierzu 12 marca (niedziela) o godzinie 10.00. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 506142343.

Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin
Ks. Tomasz Cuber