REKOLEKCJE – Czas odnowy duchowej dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej w Radomyślu n/Sanem. – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
środa, 29 maja, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

REKOLEKCJE – Czas odnowy duchowej dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej w Radomyślu n/Sanem.

W dniach 04-05.03.2017 r. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej przeżywało święty czas rekolekcji w Radomyślu n/Sanem. Był to czas odnowy duchowej, pogłębiania wiary i bliskości z Chrystusem, aby nieść Go innym i świadczyć całym swoim życiem. To szczególny też czas refleksji, modlitwy, który sprzyja głębiej i bardziej wartościowo przeżyć rozpoczęty Wielki Post.

Blisko 30 osób, członków SRK wsłuchiwało się w Słowo Boże głoszone przez rekolekcjonistę Ks. dr Tomasza Cubera, dyrektora Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin. Uczestniczyliśmy w Eucharystii, wspólnej modlitwie różańcowej, Koronce do Miłosierdzia Bożego, adoracji Najświętszego Sakramentu, nabożeństwie Gorzkich Żalach. Braliśmy udział w nieszporach, konferencjach oraz modlitwach na zakończenie i rozpoczęcie kolejnego dnia. Wiele refleksji i wrażeń pojawiło się po projekcji filmu “Fireproof” – Próba ogniowa” pierwszego dnia oraz “God’s not dead” – Bóg nie umarł” dnia drugiego. Mogliśmy się nimi podzielić podczas rozmów niedokończonych, już na zakończenie dnia i w wolnych chwilach. Był to czas głęboko przeżyty i ufamy, że przyniesie owoce w naszym życiu.

Miłość to ofiara i przebaczenie, to dawanie z siebie nie oczekując nic w zamian, mówił ks. rekolekcjonista. Wiara nie jest sprawa prywatną, przywołał dalej słowa Papieża Benedykta XVI. Każdy człowiek, który spotyka Chrystusa, nie może zatrzymać go dla siebie, ma nieść Go innym, zgodnie z hasłem roku kościelnego “Idźcie i głoście”. To zadanie dla każdego z nas, ale potrzeba mocy i światła Ducha Świętego. Głęboko zapadły nam w serca słowa, które też płynęły z fabuły filmu i o których sam Chrystus przypomina: “Kto się przyzna do mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem”. Bóg powołuje każdego z nas, ale też wymaga i zwraca uwagę:  “Komu więcej dano, od tego więcej wymagać będą”.

 Mamy być świadkami Chrystusa, nawracać się i przemieniać swoje życie –  to przesłanie przeżytych rekolekcji.