Droga Krzyżowa w Łagowie – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Droga Krzyżowa w Łagowie

W trzeci piątek Wielkiego Postu, 17 marca br., w Kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Łagowie odbyła się  Droga Krzyżowa dla małżeństw i rodzin, którą poprowadzili wolontariusze Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie Dekanatu Świętokrzyskiego. Modlitwie przewodniczył duszpasterz Centrum ks. Jerzy Kubik.

Podczas rozważań Męki Pańskiej mieliśmy okazję do modlitwy w intencji rodzin: o umocnienie rodzin szczęśliwych, o siłę i nadzieję dla rodzin w kryzysie, a także o takie wychowanie dzieci, by nowe pokolenie młodych ludzi było w stanie dorastać do miłości małżeńskiej i rodzicielskiej. Wsłuchując się w cytowane  fragmenty dokumentów Kościoła, mogliśmy przypomnieć sobie do czego małżonkowie zostali powołani. Dzięki rozważaniom kolejnych stacji Drogi Krzyżowej dokonaliśmy rachunku sumienia i przeprosiliśmy za wszystkie grzechy przeciwko małżeństwu i rodzinie.

Następnie była Eucharystia pod przewodnictwem dyrektora Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin ks. Tomasz Cubera, który w homilii zachęcał wszystkie rodziny, by  na nowo zaprosiły Boga do swojej codzienności. „Rodzina Bogiem silna, jest w stanie przetrwać wszystkie kryzysy i być naprawdę szczęśliwa” – mówił kaznodzieja. Po Mszy św. na plebanii odbyło się spotkanie wolontariuszy, którzy zastanawiali się nad inicjatywami na rzecz małżeństw i rodzin swojego dekanatu.

Oprac. Paulina Duda