Droga Krzyżowa w Łagowie – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
niedziela, Marzec 24, 2019

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Aktualności

Droga Krzyżowa w Łagowie

W trzeci piątek Wielkiego Postu, 17 marca br., w Kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Łagowie odbyła się  Droga Krzyżowa dla małżeństw i rodzin, którą poprowadzili wolontariusze Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie Dekanatu Świętokrzyskiego. Modlitwie przewodniczył duszpasterz Centrum ks. Jerzy Kubik.

Podczas rozważań Męki Pańskiej mieliśmy okazję do modlitwy w intencji rodzin: o umocnienie rodzin szczęśliwych, o siłę i nadzieję dla rodzin w kryzysie, a także o takie wychowanie dzieci, by nowe pokolenie młodych ludzi było w stanie dorastać do miłości małżeńskiej i rodzicielskiej. Wsłuchując się w cytowane  fragmenty dokumentów Kościoła, mogliśmy przypomnieć sobie do czego małżonkowie zostali powołani. Dzięki rozważaniom kolejnych stacji Drogi Krzyżowej dokonaliśmy rachunku sumienia i przeprosiliśmy za wszystkie grzechy przeciwko małżeństwu i rodzinie.

Następnie była Eucharystia pod przewodnictwem dyrektora Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin ks. Tomasz Cubera, który w homilii zachęcał wszystkie rodziny, by  na nowo zaprosiły Boga do swojej codzienności. „Rodzina Bogiem silna, jest w stanie przetrwać wszystkie kryzysy i być naprawdę szczęśliwa” – mówił kaznodzieja. Po Mszy św. na plebanii odbyło się spotkanie wolontariuszy, którzy zastanawiali się nad inicjatywami na rzecz małżeństw i rodzin swojego dekanatu.

Oprac. Paulina Duda