Wybierzcie się do Budapesztu na Światowy Kongres Rodzin – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Wybierzcie się do Budapesztu na Światowy Kongres Rodzin

XI Światowy Kongres Rodzin 25 – 28 maja 2017

Zgłoś swój udział i pojedź na majówkę do pięknego Budapesztu. WARTO!

Drodzy Przyjaciele!
Czy pamiętacie VII Światowy Kongres Rodzin w Warszawie? Było to co prawda już 10 lat temu, ale jak dotychczas było to największe i najlepiej zorganizowane spotkanie propagujące naturalną, tradycyjną rodzinę w wymiarze międzynarodowym. Pozostały wspomnienia, z których my Polacy możemy być dumni.

Inicjatywa Światowych Kongresów Rodzin łączy liderów organizacji pozarządowych z 80 krajów.
Pierwszy Światowy Kongres Rodzin odbył się w Pradze w 1997 r., dwa lata po utworzeniu WCF przez Allana Carlsona. Kolejne kongresy miały miejsce w Genewie (1999), w Meksyku (2004), w Warszawie (2007), Amsterdamie (2009), Madrycie (2012), Sydney (2013), w Salt Lake City (2015) oraz w Tbilisi (2016).

I Światowy Kongres Rodzin odbędzie się w Budapeszcie w dniach od 25 do 28 maja. Temat kongresu brzmi:. Twórzmy narody przyjazne rodzinie: czyńmy rodzinę znowu silną.

Węgrzy mają szansę zrobić naprawdę wspaniałe międzynarodowe spotkanie tym bardziej, że węgierski rząd silnie wspiera politykę przyjazną rodzinie i finansuje kongres. Osobisty patronat nad kongresem objął premier Victor Orban. Lokalnym komitetem organizacyjnym kongresu kieruje Katalina Novak, sekretarz stanu ds. młodzieży, rodzin i spraw międzynarodowych w węgierskim Ministerstwie Zasobów Ludzkich, kierowanym przez Zoltana Baloga.

Czytaj dalej na hli.org.pl: „Wybierzcie się do Budapesztu na Światowy Kongres Rodzin”