Przy Sercu Matki dekanalne spotkanie Małżonków – niedziela 14.05.2017 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Przy Sercu Matki dekanalne spotkanie Małżonków – niedziela 14.05.2017

Jeszcze  echem diecezjalnej uroczystości  wychwalającej Maryję w 1000 rocznicę fatimskich objawień  tętniły mury  sanktuarium w Sulisławicach ,a już kolejne spotkanie, tym razem małżonków dekanatu koprzywnickiego biło rytmem Miłości Matki Bolesnej.

Takie spotkanie , to niesamowity dar”  mówili małżonkowie. “To dobrze, ze możemy   odejść od naszej  codzienności , aby razem , blisko siebie powrócić do źródła naszej Miłości . Do chwili naszego Sakramentalnego TAK. Nasze małżeńskie “randkowanie ” przy boku Jezusa w takiej formie  i w takim miejscu to prezent od Boga i Jego Matki – kontynuowali małżonkowie.

O godz. 15.00  ojciec Artur – Kustosz Sanktuarium , modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia i przedłużoną adoracją Najświętszego Sakramentu wprowadził  w  duchowe zamyślenie nad współpracą  z łaską Sakramentu Małżeństwa. Tu małżonkowie  w bardzo osobistej kontemplacji Ikony św. Rodziny  mogli popatrzeć na  swoje relacje małżeńskie ,aby  dziękować Bogu i sobie nawzajem za dar  wspólnego odkrywania powołania  do świętości poprzez  codzienne życie.

W  klasztornej  sali  duszpasterskiej był błogosławiony czas na  wspólne bycie przy  stole , aby radować się darem wspólnoty. Małżonkowie  z bardzo różnym stażem od 7 lat do 54  pożycia małżeńskiego  byli dla siebie  świadectwem . Jeden z małżonków mówił : tu , publicznie chciałem podziękować mojej żonie,  za jej cudowną miłość w doli i niedoli.  Bardzo ciężko chorowałem , leżałem w szpitalu  a ona codziennie była przy mnie. Wspierała mnie. To było dla mnie bardzo ważne.”

W konferencji   na temat : Duchowość małżeńska drogą do świętości  małżonkowie mogli odkrywać jak ważne i konieczne jest budowanie małżeństwa na SKALE , na Jezusie który pozwala się  rozpoznawać w modlitwie , Piśmie Świętym , sakramentach  i w osobie współmałżonka. Spotkanie zakończyło się Mszą Święta z uroczystym błogosławieństwem  indywidualnym każdej pary małżeńskiej. Pozostało ogromne uczucie niedosytu, wiele spraw niedopowiedzianych, z podpowiedzi Księdza Tomasza  – Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin zrodził się pomysł  cyklicznych spotkań dekanalnych.

Dlatego UWAGA, dla tych którzy nie mogli być. JUŻ ZA ROK 13 .05.2018r, (II niedziela)  KOLEJNE SPOTKANIE  MAŁŻONKÓW W SULISŁAWICACH Rozpoczynamy o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia a kończymy po Mszy Świętej wspólnym  grilowaniem  przy śpiewie i  muzyce .

Wiesia i Mirek Bąkowie