Przy Sercu Matki dekanalne spotkanie Małżonków – niedziela 14.05.2017 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 18 stycznia, 2022

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Aktualności

Przy Sercu Matki dekanalne spotkanie Małżonków – niedziela 14.05.2017

Jeszcze  echem diecezjalnej uroczystości  wychwalającej Maryję w 1000 rocznicę fatimskich objawień  tętniły mury  sanktuarium w Sulisławicach ,a już kolejne spotkanie, tym razem małżonków dekanatu koprzywnickiego biło rytmem Miłości Matki Bolesnej.

Takie spotkanie , to niesamowity dar”  mówili małżonkowie. “To dobrze, ze możemy   odejść od naszej  codzienności , aby razem , blisko siebie powrócić do źródła naszej Miłości . Do chwili naszego Sakramentalnego TAK. Nasze małżeńskie “randkowanie ” przy boku Jezusa w takiej formie  i w takim miejscu to prezent od Boga i Jego Matki – kontynuowali małżonkowie.

O godz. 15.00  ojciec Artur – Kustosz Sanktuarium , modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia i przedłużoną adoracją Najświętszego Sakramentu wprowadził  w  duchowe zamyślenie nad współpracą  z łaską Sakramentu Małżeństwa. Tu małżonkowie  w bardzo osobistej kontemplacji Ikony św. Rodziny  mogli popatrzeć na  swoje relacje małżeńskie ,aby  dziękować Bogu i sobie nawzajem za dar  wspólnego odkrywania powołania  do świętości poprzez  codzienne życie.

W  klasztornej  sali  duszpasterskiej był błogosławiony czas na  wspólne bycie przy  stole , aby radować się darem wspólnoty. Małżonkowie  z bardzo różnym stażem od 7 lat do 54  pożycia małżeńskiego  byli dla siebie  świadectwem . Jeden z małżonków mówił : tu , publicznie chciałem podziękować mojej żonie,  za jej cudowną miłość w doli i niedoli.  Bardzo ciężko chorowałem , leżałem w szpitalu  a ona codziennie była przy mnie. Wspierała mnie. To było dla mnie bardzo ważne.”

W konferencji   na temat : Duchowość małżeńska drogą do świętości  małżonkowie mogli odkrywać jak ważne i konieczne jest budowanie małżeństwa na SKALE , na Jezusie który pozwala się  rozpoznawać w modlitwie , Piśmie Świętym , sakramentach  i w osobie współmałżonka. Spotkanie zakończyło się Mszą Święta z uroczystym błogosławieństwem  indywidualnym każdej pary małżeńskiej. Pozostało ogromne uczucie niedosytu, wiele spraw niedopowiedzianych, z podpowiedzi Księdza Tomasza  – Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin zrodził się pomysł  cyklicznych spotkań dekanalnych.

Dlatego UWAGA, dla tych którzy nie mogli być. JUŻ ZA ROK 13 .05.2018r, (II niedziela)  KOLEJNE SPOTKANIE  MAŁŻONKÓW W SULISŁAWICACH Rozpoczynamy o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia a kończymy po Mszy Świętej wspólnym  grilowaniem  przy śpiewie i  muzyce .

Wiesia i Mirek Bąkowie