„IV Święto Rodzin” – nasze wspólne świętowanie – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

„IV Święto Rodzin” – nasze wspólne świętowanie

W piękne słoneczne niedzielne popołudnie 28 maja 2017 r. po raz czwarty na terenie osiedla Dzików odbył się piknik pod hasłem „IV Święto Rodzin”. Organizatorem Pikniku był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Szkoła Podstawowa Nr 9, nasza parafia i Tarnobrzeski Bank Żywności.

Pogoda wymarzona na rodzinne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Piknik rozpoczął się o godz. 14.00 i trwał do godz. 20.00. Na początku pikniku słowa powitania do zebranych skierowała Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej Pani Bożena Kapuściak zapraszając wszystkich do wspólnego świętowania z okazji trzech uroczystości – Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka. Obecny na pikniku Pan Prezydent Grzegorz Kiełb życzył wszystkim udanego popołudnia i skorzystania z wielu przygotowanych atrakcji. Na zakończenie oficjalnego rozpoczęcia „IV Święta Rodzin” ks. Piotr Gaj poświęcił religijne nagrody, które w trakcie pikniku zostały wręczone zwycięscom wielu konkursów. Laureatom konkursów nagrody wręczali Pani Ewa Draus radna Województwa Podkarpackiego, Prezydent Grzegorz Kiełb, Radny Witold Zych i proboszcz Jan Zając.

Tak jak i w latach poprzednich podczas pikniku nie brakowało atrakcji, skierowanych przede wszystkim do najmłodszych. Były dmuchane „zjeżdżalki”, trampoliny, konne przejażdżki, malowanie twarzy, konkursy. Pięknie zaprezentowały się na samym początku przedszkolaki, w bardzo dynamicznym układzie tanecznym wykonanym z wielkim przejęciem dynamiką, potem występowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 i Publicznej Szkoły Katolickiej. Dzieci z naszej osiedlowej szkoły przygotowały występ na temat adopcji zwierząt a jeden z pupilów „Ogrody Św. Floriana” został zaprezentowany publiczności i czekał na nowego opiekuna.

Na boisku odbył się pokaz walk karate w wykonaniu członków Gorzyckiego Klubu Karate Kyokushin. Gorzycki Klub Karate zaprezentował sztukę walki karate wykonaną przez dzieci i młodzież a zakończoną efektownym rozbiciem betonowych bloczków przez dwóch najstarszych karateków.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz środków transportu Policji oraz Panowie Policjanci, którzy „zakuwali w kajdanki” i na szczęście wypuszczali potem na wolność uwięzionych.

Uczestnikom wspólnego świętowania serwowane były kiełbaski z grilla, napoje, wata cukrowa i  pyszne domowe wypiekami. Piknik bardzo udany, radosny, rozśpiewany i roztańczony na długo zostanie w pamięci uczestników zwłaszcza tych najmłodszych.