Marsz dla Życia i Rodziny w Staszowie – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Marsz dla Życia i Rodziny w Staszowie

W Staszowie w VI Marszu dla Życia i Rodziny brało udział  około 200 osób. Wydarzeniu  temu przyświecały słowa: „Czas na rodzinę” jako ogólnopolskie hasło wszystkich Marszów w Ojczyźnie. Uczestników staszowskiego Marszu ponadto łączyła myśl wyrażona na banerze: „Rodzina miejscem życia i rozwoju człowieka”. Wydarzenie połączono z obchodami Dnia Dziecka i piknikiem rodzinnym organizowanym przez władze miasta. Współorganizatorami Marszu byli: Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, Staszowski Ośrodek Kultury, Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie, Akcja Katolicka, Ruch Domowy Kościół, Ruch Obrońców Życia, Stowarzyszenie „Amazonki”, Cisi Pracownicy Krzyża, Ruch Czystych Serc.

Marsz dla Życia i Rodziny poprzedziła Msza Święta w intencji rodzin i ochrony dzieci zagrożonych deprawacją. Czynny udział w niej wzięły dzieci z przedszkola nr 8 wraz z rodzicami, dyrekcją i wychowawcami. Msza Święta odbyła się o godz. 11.30 w kościele św. Barbary w Staszowie. Dzieci przybliżyły postać wielkiego obrońcy życia – św. Jana Pawła II.

O godz. 15.00 uczestnicy Marszu zgromadzili się w kościele gdzie wspólnie odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą prowadził proboszcz parafii św. Barbary. Po wspólnej modlitwie uczestnicy wyszli przed świątynię gdzie głos zabrała przedstawicielka Obrońców Życia pani Dorota Sobolewska-Bielecka mówiąc o obronie dzieci  nienarodzonych i pielęgnowaniu troski o każde poczęte życie w naszych  rodzinach.

W Marszu udział  wzięli przedstawiciele policji, orkiestra górnicza „Siarkopolu” Grzybów, harcerze, niepełnosprawni, Stowarzyszenie „Amazonki”, rodzice z dziećmi i inni. Obok głównego transparentu uczestnicy nieśli kolorowe baloniki i chorągiewki z napisami: „Czas na rodzinę”, „Jestem za życiem”, „Życie darem Boga”, „Życie jest święte” i inne. Kolumna Marszu zatrzymała się na rynku miasta gdzie głos zabrała uczestnicząca w Marszu poseł Anna Krupka, która mówiła o wielkiej wartości rodziny i otoczeniu opieką rodzin zwłaszcza wielodzietnych.  Burmistrz Miasta i Gminy Leszek Kopeć wraz z zastępcą Ewą Kondek wyrazili uznanie dla wszystkich organizatorów   i uczestników oraz poparcie dla troski o rodzinę. Wśród głosów poparcia był uczestnik Tomek  Żądło, który jako niepełnosprawny najbardziej czuje potrzebę oparcia w rodzinie o czym też  dał świadectwo wobec wszystkich uczestników. Wśród zabierających głos był obecny także dziekan dekanatu. W Marszu wzięli udział księża z obydwu parafii, przedstawiciele samorządu  powiatu i gminy oraz licznie zgromadzone rodziny. Z rynku miasta kolumna przy akompaniamencie orkiestry udała się nad „Zalew nad Czarną” gdzie Marsz zakończył się piknikiem rodzinnym.