Dekanalny Dzień Skupienia w Iwaniskach – 11 czerwca 2017 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 30 maja, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dekanalny Dzień Skupienia w Iwaniskach – 11 czerwca 2017

„Trzeba odkryć na nowo prawdę, dobro i piękno instytucji małżeńskiej”
(św. J.P.II)

W dniu 11.06.2017 r. w niedzielne popołudnie w Iwaniskach, w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, odbył się Dzień Skupienia dla małżonków i ich rodzin z dekanatu Opatów. Adorując Najświętszy sakrament małżonkowie zawierzali siebie nawzajem oraz swoje rodziny Panu Jezusowi, ufając w jego bezgraniczną miłość i miłosierdzie. Zebrani wierni mogli wysłuchać również świadectw dwóch małżeństw z różnym stażem (13 lat i 49 lat), którzy opowiadali jak Pan Bóg działa w ich życiu, jak się o nie troszczy i uświęca ich małżeństwa. Wskazywali także, jako członkowie Domowego Kościoła, na ogromną wartość wzrastania we wspólnocie. Obie pary podkreślały rolę modlitwy małżeńskiej i osobistej, czyniąc z niej fundament wspólnego, udanego życia. Potwierdzili to również w swoich konferencjach ks. dr Tomasz Cuber, dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin, oraz proboszcz tamtejszej parafii ks. Wacław Gieniec.

O godz. 15.00 wszyscy zatopili się w Miłosierdziu Bożym odmawiając Koronkę a także uczestnicząc w Eucharystii, której przewodniczył ks. dr Tomasz Cuber. Po Mszy Św. wszystkie małżeństwa uzyskały indywidualne błogosławieństwo wraz z zachętą modlitwy za współmałżonka. Dalsza część dnia upłynęła w radosnej atmosferze wspólnego grillowania, gier i zabaw z dziećmi na placu przykościelnym.

„To był wspaniały dzień, darowany nam przez Pana Boga, chwila refleksji nad naszym małżeństwem. Mogliśmy zatrzymać się i zastanowić, co możemy zrobić aby jeszcze bardziej podobało się ono Panu Bogu, a także na jakim etapie jesteśmy w drodze do świętości, którą razem kroczymy. Bogu niech będą dzięki za te chwile!” – wspomina jedna z rodzin.

Joanna Budzeń