Dekanalny Dzień Skupienia w Iwaniskach – 11 czerwca 2017 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
środa, 29 marca, 2023

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dekanalny Dzień Skupienia w Iwaniskach – 11 czerwca 2017

„Trzeba odkryć na nowo prawdę, dobro i piękno instytucji małżeńskiej”
(św. J.P.II)

W dniu 11.06.2017 r. w niedzielne popołudnie w Iwaniskach, w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, odbył się Dzień Skupienia dla małżonków i ich rodzin z dekanatu Opatów. Adorując Najświętszy sakrament małżonkowie zawierzali siebie nawzajem oraz swoje rodziny Panu Jezusowi, ufając w jego bezgraniczną miłość i miłosierdzie. Zebrani wierni mogli wysłuchać również świadectw dwóch małżeństw z różnym stażem (13 lat i 49 lat), którzy opowiadali jak Pan Bóg działa w ich życiu, jak się o nie troszczy i uświęca ich małżeństwa. Wskazywali także, jako członkowie Domowego Kościoła, na ogromną wartość wzrastania we wspólnocie. Obie pary podkreślały rolę modlitwy małżeńskiej i osobistej, czyniąc z niej fundament wspólnego, udanego życia. Potwierdzili to również w swoich konferencjach ks. dr Tomasz Cuber, dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin, oraz proboszcz tamtejszej parafii ks. Wacław Gieniec.

O godz. 15.00 wszyscy zatopili się w Miłosierdziu Bożym odmawiając Koronkę a także uczestnicząc w Eucharystii, której przewodniczył ks. dr Tomasz Cuber. Po Mszy Św. wszystkie małżeństwa uzyskały indywidualne błogosławieństwo wraz z zachętą modlitwy za współmałżonka. Dalsza część dnia upłynęła w radosnej atmosferze wspólnego grillowania, gier i zabaw z dziećmi na placu przykościelnym.

„To był wspaniały dzień, darowany nam przez Pana Boga, chwila refleksji nad naszym małżeństwem. Mogliśmy zatrzymać się i zastanowić, co możemy zrobić aby jeszcze bardziej podobało się ono Panu Bogu, a także na jakim etapie jesteśmy w drodze do świętości, którą razem kroczymy. Bogu niech będą dzięki za te chwile!” – wspomina jedna z rodzin.

Joanna Budzeń