Dzień skupienia dla małżonków z dekanatu Raniżów w Raniżowie – 10 czerwca 2017 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 22 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dzień skupienia dla małżonków z dekanatu Raniżów w Raniżowie – 10 czerwca 2017

..Razem, parami do Nieba……

Dnia 10 czerwca 2017 roku w Raniżowie odbył się Dekanalny Dzień Skupienia Małżeństw. Wzięły w nim udział małżeństwa z naszej parafii, ale również z Dzikowca i Majdanu Królewskiego. Uroczystość rozpoczęła się o godz.10.00 wspólną Eucharystią, podczas której wysłuchaliśmy słowa bożego wygłoszonego przez Ks. dr Tomasza Cubera. Otrzymaliśmy też indywidualne błogosławieństwo małżonków i obrazek z modlitwą za męża i żonę, którą wspólnie odmówiliśmy po zakończonej Mszy Świętej.

Potem spotkaliśmy się przy kawie i herbacie. Każde z małżeństw przedstawiło się oraz opowiedziało krótko historię wspólnego poznania. Po takim wstępie rozpoczęła się konferencja, którą poprowadzili małżonkowie z Ostrowca Świętokrzyskiego – Wiesława i Mirosław Bąkowie. W krótkiej ale bardzo wartościowej prezentacji multimedialnej przedstawili nam postacie rodziców Św. Teresy, czyli Zelii i Ludwika Martin, dziś już świętych małżonków. W dalszej części konferencji wskazali na ważne elementy w budowaniu  jedności małżeńskiej.

Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem oraz zaproszeniem na kolejne Dni Skupienia.             

                               Małżonkowie: Teresa i Stanisław Olszowy, ze wspólnoty Domowy Kościół   

Dzień Skupienia Małżonków był dla naszej rodziny świętym czasem przeżytym we w wspólnocie ludzi, którzy chcą wzrastać duchowo. Pragną rozwijać wszystkie cnoty potrzebne w życiu każdej dobrej rodziny. Bycie razem i dzielenie się troskami swoich rodzin pozwoliło nam na nowo umocnić jedność w naszej rodzinie, odkryć na nowo wielką wdzięczność Bogu za wszystkie otrzymane łaski Boże, błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla naszego małżeństwa. Kolejny raz usłyszeliśmy, jak cenna jest wytrwała modlitwa małżeńska i rodzinna. Doświadczyliśmy tego wiele razy w naszym życiu a potwierdzili to inni małżonkowie swoimi świadectwami życia.

Uważamy, że taki Dzień to dany nam czas święty, po to , aby zastanowić się nad swoim małżeństwem i pomyśleć, co jeszcze mamy poprawić i ulepszyć w naszym małżeństwie, idąc razem do Boga.”

Józefa i Jan Matułowie z Raniżowa ze wspólnoty Domowy Kościół