Dzień skupienia dla małżonków z dekanatu Raniżów w Raniżowie – 10 czerwca 2017 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
środa, 29 marca, 2023

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dzień skupienia dla małżonków z dekanatu Raniżów w Raniżowie – 10 czerwca 2017

..Razem, parami do Nieba……

Dnia 10 czerwca 2017 roku w Raniżowie odbył się Dekanalny Dzień Skupienia Małżeństw. Wzięły w nim udział małżeństwa z naszej parafii, ale również z Dzikowca i Majdanu Królewskiego. Uroczystość rozpoczęła się o godz.10.00 wspólną Eucharystią, podczas której wysłuchaliśmy słowa bożego wygłoszonego przez Ks. dr Tomasza Cubera. Otrzymaliśmy też indywidualne błogosławieństwo małżonków i obrazek z modlitwą za męża i żonę, którą wspólnie odmówiliśmy po zakończonej Mszy Świętej.

Potem spotkaliśmy się przy kawie i herbacie. Każde z małżeństw przedstawiło się oraz opowiedziało krótko historię wspólnego poznania. Po takim wstępie rozpoczęła się konferencja, którą poprowadzili małżonkowie z Ostrowca Świętokrzyskiego – Wiesława i Mirosław Bąkowie. W krótkiej ale bardzo wartościowej prezentacji multimedialnej przedstawili nam postacie rodziców Św. Teresy, czyli Zelii i Ludwika Martin, dziś już świętych małżonków. W dalszej części konferencji wskazali na ważne elementy w budowaniu  jedności małżeńskiej.

Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem oraz zaproszeniem na kolejne Dni Skupienia.             

                               Małżonkowie: Teresa i Stanisław Olszowy, ze wspólnoty Domowy Kościół   

Dzień Skupienia Małżonków był dla naszej rodziny świętym czasem przeżytym we w wspólnocie ludzi, którzy chcą wzrastać duchowo. Pragną rozwijać wszystkie cnoty potrzebne w życiu każdej dobrej rodziny. Bycie razem i dzielenie się troskami swoich rodzin pozwoliło nam na nowo umocnić jedność w naszej rodzinie, odkryć na nowo wielką wdzięczność Bogu za wszystkie otrzymane łaski Boże, błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla naszego małżeństwa. Kolejny raz usłyszeliśmy, jak cenna jest wytrwała modlitwa małżeńska i rodzinna. Doświadczyliśmy tego wiele razy w naszym życiu a potwierdzili to inni małżonkowie swoimi świadectwami życia.

Uważamy, że taki Dzień to dany nam czas święty, po to , aby zastanowić się nad swoim małżeństwem i pomyśleć, co jeszcze mamy poprawić i ulepszyć w naszym małżeństwie, idąc razem do Boga.”

Józefa i Jan Matułowie z Raniżowa ze wspólnoty Domowy Kościół