„V jadwiżański piknik rodzinny na zakończenie wakacji” w Ostrowcu Świętokrzyskim – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 18 stycznia, 2022

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Aktualności

„V jadwiżański piknik rodzinny na zakończenie wakacji” w Ostrowcu Świętokrzyskim

Od wielu lat na zakończenie wakacji, w parafii św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywa się piknik rodzinny. W jego przygotowanie jest zaangażowana duża grupa ludzi z istniejących przy parafii wspólnot. Wyszukują sponsorów, organizują loterię fantową z przyborami szkolnymi, zabawkami i słodyczami, pieką ciasto. Zapraszają ciekawych ludzi i zespoły muzyczne.

W niedzielę 3 września, od godz. 15.00 rozpoczęła się wspaniała zabawa dzieci, młodzieży i dorosłych. Była grochówka i kapuśniak gotowane w kuchni polowej. Zupa dyniowa cieszyła się popularnością oraz tradycyjny bigos. Jedliśmy owoce, warzywa przywiezione przez gości z Chodkowa i Zawichostu. Nie zabrakło smalcu z kiszonym ogórkiem, kiełbasek pieczonych nad ogniskiem, waty cukrowej. Dużą atrakcją był ogród ciastkowy. Najmłodszych widać było blisko zjeżdżalni a starszych przy strzelcach ubranych w mundury i prezentujących elementy uzbrojenia.

Do godz. 18.00 słuchaliśmy wykonywanej przez parafialny zespół muzyki popularnej, oraz uczestniczyliśmy w wielu konkursach i zabawach. Po Mszy świętej grupa muzyczna z Denkowa zaproponowała nam niezwykły „wieczór uwielbienia” zakończony Apelem Jasnogórskim. Oczekiwanym momentem, szczególnie wśród dzieci, jest zawsze losowanie nagród głównych. Mieliśmy ich sporo: rowery, deskorolka elektryczna, tablety, mnóstwo plecaków z uposażeniem szkolnym. Fundatorami nagród były władze miejskie i powiatowe, kluby sportowe i ludzie dobrej woli. Przedłużeniem tegorocznego pikniku, będzie koncert światowej sławy śpiewaka P. Andrzeja Batora / baryton, w dn. 17 września o godz. 18.00, połączony ze świadectwem Jego wiary. Występ tego solisty będzie niecodziennym wydarzeniem nie tylko dla naszej wspólnoty, ale również dla społeczności naszego Miasta. Już dzisiaj zapraszamy.

Dziękujemy organizatorom i uczestnikom tego radosnego wydarzenia. Zapraszamy za rok.