„V jadwiżański piknik rodzinny na zakończenie wakacji” w Ostrowcu Świętokrzyskim – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 22 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

„V jadwiżański piknik rodzinny na zakończenie wakacji” w Ostrowcu Świętokrzyskim

Od wielu lat na zakończenie wakacji, w parafii św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywa się piknik rodzinny. W jego przygotowanie jest zaangażowana duża grupa ludzi z istniejących przy parafii wspólnot. Wyszukują sponsorów, organizują loterię fantową z przyborami szkolnymi, zabawkami i słodyczami, pieką ciasto. Zapraszają ciekawych ludzi i zespoły muzyczne.

W niedzielę 3 września, od godz. 15.00 rozpoczęła się wspaniała zabawa dzieci, młodzieży i dorosłych. Była grochówka i kapuśniak gotowane w kuchni polowej. Zupa dyniowa cieszyła się popularnością oraz tradycyjny bigos. Jedliśmy owoce, warzywa przywiezione przez gości z Chodkowa i Zawichostu. Nie zabrakło smalcu z kiszonym ogórkiem, kiełbasek pieczonych nad ogniskiem, waty cukrowej. Dużą atrakcją był ogród ciastkowy. Najmłodszych widać było blisko zjeżdżalni a starszych przy strzelcach ubranych w mundury i prezentujących elementy uzbrojenia.

Do godz. 18.00 słuchaliśmy wykonywanej przez parafialny zespół muzyki popularnej, oraz uczestniczyliśmy w wielu konkursach i zabawach. Po Mszy świętej grupa muzyczna z Denkowa zaproponowała nam niezwykły „wieczór uwielbienia” zakończony Apelem Jasnogórskim. Oczekiwanym momentem, szczególnie wśród dzieci, jest zawsze losowanie nagród głównych. Mieliśmy ich sporo: rowery, deskorolka elektryczna, tablety, mnóstwo plecaków z uposażeniem szkolnym. Fundatorami nagród były władze miejskie i powiatowe, kluby sportowe i ludzie dobrej woli. Przedłużeniem tegorocznego pikniku, będzie koncert światowej sławy śpiewaka P. Andrzeja Batora / baryton, w dn. 17 września o godz. 18.00, połączony ze świadectwem Jego wiary. Występ tego solisty będzie niecodziennym wydarzeniem nie tylko dla naszej wspólnoty, ale również dla społeczności naszego Miasta. Już dzisiaj zapraszamy.

Dziękujemy organizatorom i uczestnikom tego radosnego wydarzenia. Zapraszamy za rok.