DEKANALNY DZIEŃ SKUPIENIA DLA MAŁŻEŃSTW W RUDNIKU NAD SANEM – 30 września 2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 13 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

DEKANALNY DZIEŃ SKUPIENIA DLA MAŁŻEŃSTW W RUDNIKU NAD SANEM – 30 września 2017 [Relacja]

Dnia 30 września 2017 r. w parafii pw. Świętej Trójcy w Rudniku już po raz kolejny  odbył się Dekanalny Dzień Skupienia dla Małżeństw. Tematem przewodnim spotkania były “Relacje w małżeństwie”. Spotkanie zostało zorganizowane przy współudziale Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej, Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Parafii Dekanatu Rudnik nad Sanem.

Pomysłodawcą spotkania małżonków był Dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodziny Diecezji Sandomierskiej ks. dr Tomasz Cuber. Na spotkaniu obecni byli również: ks. Dziekan Waldemar Farion oraz dekanalny Duszpasterz Rodzin – ks. Józef Sałek.

Konferencję zatytułowaną „Relacje w małżeństwie” poprowadzili małżonkowie Wiesława i Mirosław Bąkowie z Ostrowca Świętokrzyskiego. Małżonkowie należą do Ruchu Domowego Kościoła. Prowadzący konferencję przekazali wiele cennych informacji dotyczących relacji między małżonkami, ważności modlitwy w życiu każdego człowieka oraz odnoszenia wszystkich codziennych spraw małżeńskich i rodzinnych do Pana Boga. Wszystko to w myśl zasady: „Tam, gdzie Pan Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko inne będzie na właściwym miejscu”. Podczas spotkania wszyscy zebrani mieli możliwość podzielenia się swoimi odczuciami i przemyśleniami, dzięki czemu nawiązała się wspaniała i bardzo miła a zarazem ubogacająca rozmowa.

Po pierwszej części spotkania zebrani wzięli udział we Mszy św. w kościele parafialnym w Rudniku nad Sanem, której przewodniczył ks. Tomasz Cuber. W trakcie Mszy Świętej małżonkowie trzymając się za ręce odnowili śluby małżeńskie. Na zakończenie Mszy św. ks. Tomasz Cuber w modlitwie i indywidualnym błogosławieństwie zawierzył Panu Bogu małżeństwa i rodziny uczestniczące we Mszy Świętej. Następnie wszyscy otrzymali pamiątkowe obrazki z modlitwą za żonę oraz za męża. Spotkanie przebiegało w rodzinnej, serdecznej, niezwykle miłej atmosferze. W przerwie rozmawiano przy kawie, herbacie oraz ciasteczkach.