DEKANALNY DZIEŃ SKUPIENIA DLA MAŁŻEŃSTW W RUDNIKU NAD SANEM – 30 września 2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 20 stycznia, 2022

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Aktualności

DEKANALNY DZIEŃ SKUPIENIA DLA MAŁŻEŃSTW W RUDNIKU NAD SANEM – 30 września 2017 [Relacja]

Dnia 30 września 2017 r. w parafii pw. Świętej Trójcy w Rudniku już po raz kolejny  odbył się Dekanalny Dzień Skupienia dla Małżeństw. Tematem przewodnim spotkania były “Relacje w małżeństwie”. Spotkanie zostało zorganizowane przy współudziale Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej, Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Parafii Dekanatu Rudnik nad Sanem.

Pomysłodawcą spotkania małżonków był Dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodziny Diecezji Sandomierskiej ks. dr Tomasz Cuber. Na spotkaniu obecni byli również: ks. Dziekan Waldemar Farion oraz dekanalny Duszpasterz Rodzin – ks. Józef Sałek.

Konferencję zatytułowaną „Relacje w małżeństwie” poprowadzili małżonkowie Wiesława i Mirosław Bąkowie z Ostrowca Świętokrzyskiego. Małżonkowie należą do Ruchu Domowego Kościoła. Prowadzący konferencję przekazali wiele cennych informacji dotyczących relacji między małżonkami, ważności modlitwy w życiu każdego człowieka oraz odnoszenia wszystkich codziennych spraw małżeńskich i rodzinnych do Pana Boga. Wszystko to w myśl zasady: „Tam, gdzie Pan Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko inne będzie na właściwym miejscu”. Podczas spotkania wszyscy zebrani mieli możliwość podzielenia się swoimi odczuciami i przemyśleniami, dzięki czemu nawiązała się wspaniała i bardzo miła a zarazem ubogacająca rozmowa.

Po pierwszej części spotkania zebrani wzięli udział we Mszy św. w kościele parafialnym w Rudniku nad Sanem, której przewodniczył ks. Tomasz Cuber. W trakcie Mszy Świętej małżonkowie trzymając się za ręce odnowili śluby małżeńskie. Na zakończenie Mszy św. ks. Tomasz Cuber w modlitwie i indywidualnym błogosławieństwie zawierzył Panu Bogu małżeństwa i rodziny uczestniczące we Mszy Świętej. Następnie wszyscy otrzymali pamiątkowe obrazki z modlitwą za żonę oraz za męża. Spotkanie przebiegało w rodzinnej, serdecznej, niezwykle miłej atmosferze. W przerwie rozmawiano przy kawie, herbacie oraz ciasteczkach.