Niedziela Rodzin w Staszowie – 1 października 2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 13 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Niedziela Rodzin w Staszowie – 1 października 2017 [Relacja]

W niedzielę 1 października w kościele pw. Świętego Ducha w Staszowie przeżywaliśmy Dzień Rodziny. Z tej racji do naszej parafii przybył ks. Tomasz Cuber – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin przy Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

Ksiądz Gość w czasie wszystkich Mszy św. wygłosił homilię, w których przypominał o wartości, znaczeniu i godności sakramentu małżeństwa. Ukazał również jak ogromne znaczenie ma rodzina w procesie wychowania młodego człowieka i przekazywaniu wiary katolickiej. Punktem kulminacyjnym każdej Mszy było odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, którego dokonały wszystkie małżeństwa obecne w kościele. Niedziela Rodziny stanowiła również przygotowanie do dekanalnego dnia skupienia rodzin, który niebawem odbędzie się w naszej parafii. Księdzu Tomaszowi za obecność pośród nas składamy serdeczne podziękowania.