Niedziela Rodzin w Staszowie – 1 października 2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
środa, Wrzesień 18, 2019

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Aktualności

Niedziela Rodzin w Staszowie – 1 października 2017 [Relacja]

W niedzielę 1 października w kościele pw. Świętego Ducha w Staszowie przeżywaliśmy Dzień Rodziny. Z tej racji do naszej parafii przybył ks. Tomasz Cuber – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin przy Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

Ksiądz Gość w czasie wszystkich Mszy św. wygłosił homilię, w których przypominał o wartości, znaczeniu i godności sakramentu małżeństwa. Ukazał również jak ogromne znaczenie ma rodzina w procesie wychowania młodego człowieka i przekazywaniu wiary katolickiej. Punktem kulminacyjnym każdej Mszy było odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, którego dokonały wszystkie małżeństwa obecne w kościele. Niedziela Rodziny stanowiła również przygotowanie do dekanalnego dnia skupienia rodzin, który niebawem odbędzie się w naszej parafii. Księdzu Tomaszowi za obecność pośród nas składamy serdeczne podziękowania.