Spotkanie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Baranowie Sandomierskim – 2 października 2017 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
środa, 29 maja, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Spotkanie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Baranowie Sandomierskim – 2 października 2017

W dniu 02.10.2017 r. odbyło się spotkanie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Baranowie Sandomierskim. Poprzedziła go modlitwa różańcowa ze wspólnotą parafialną oraz Eucharystia, której przewodniczył ks. Tomasz Cuber Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej.

Ks. Dyrektor podziękował wszystkim wolontariuszom za obecność i zaangażowanie w pracy na rzecz rodziny i zachęcił innych do udziału w spotkaniu. Podkreślił też wartość modlitwy różańcowej, która jest ogromnym skarbem dla każdego, bo dzięki niej możemy otrzymać tak wiele, a szczególnie życie wieczne. To modlitwa dla każdego, prosta a jednocześnie wspaniała, która czyni modlące się rodziny szczęśliwe.

Następnie rozpoczęło się spotkanie, w którym uczestniczyli księża z parafii Dekanatu Baranów Sandomierski oraz wolontariusze. Podczas spotkania ustalono, że będą przekazywane informacje na stronie internetowej każdej parafii o działalności Centrum. Wytypowano również osobę odpowiedzialną za przekazywanie informacji i kontaktów dla osób szukających wsparcia i pomocy, dostępna pod wskazanym w informacji telefonem zaufania. Zredagowane zostaną również plakaty informujące o istnieniu i zakresie działalności Centrum.. Życzeniem ks. dyrektora jest, aby spotkania odbywały się częściej, co najmniej raz na kwartał. Spotkanie zakończyło się wspólną kolacją, modlitwą i błogosławieństwem, którego udzielił wszystkim ks. Tomasz Cuber.