Spotkanie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Baranowie Sandomierskim – 2 października 2017 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 18 stycznia, 2022

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Aktualności

Spotkanie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Baranowie Sandomierskim – 2 października 2017

W dniu 02.10.2017 r. odbyło się spotkanie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Baranowie Sandomierskim. Poprzedziła go modlitwa różańcowa ze wspólnotą parafialną oraz Eucharystia, której przewodniczył ks. Tomasz Cuber Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej.

Ks. Dyrektor podziękował wszystkim wolontariuszom za obecność i zaangażowanie w pracy na rzecz rodziny i zachęcił innych do udziału w spotkaniu. Podkreślił też wartość modlitwy różańcowej, która jest ogromnym skarbem dla każdego, bo dzięki niej możemy otrzymać tak wiele, a szczególnie życie wieczne. To modlitwa dla każdego, prosta a jednocześnie wspaniała, która czyni modlące się rodziny szczęśliwe.

Następnie rozpoczęło się spotkanie, w którym uczestniczyli księża z parafii Dekanatu Baranów Sandomierski oraz wolontariusze. Podczas spotkania ustalono, że będą przekazywane informacje na stronie internetowej każdej parafii o działalności Centrum. Wytypowano również osobę odpowiedzialną za przekazywanie informacji i kontaktów dla osób szukających wsparcia i pomocy, dostępna pod wskazanym w informacji telefonem zaufania. Zredagowane zostaną również plakaty informujące o istnieniu i zakresie działalności Centrum.. Życzeniem ks. dyrektora jest, aby spotkania odbywały się częściej, co najmniej raz na kwartał. Spotkanie zakończyło się wspólną kolacją, modlitwą i błogosławieństwem, którego udzielił wszystkim ks. Tomasz Cuber.