Szkolenie dla par małżeńskich posługujących przy kursach przedmałżeńskich – 7 października 2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 22 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Szkolenie dla par małżeńskich posługujących przy kursach przedmałżeńskich – 7 października 2017 [Relacja]

07.10.2017 r. w Ośrodku Rekolekcyjnym „Quo Vadis” w Sandomierzu odbyło się szkolenie dla par posługujących przy kursach przedmałżeńskich. Było to już druga tura szkolenia.

Po powitaniu przez Dyrektora Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Ks. Tomasza Cubera rozpoczęły się konferencje ukazujące cel posługiwania, właściwy wymiar miłości małżeńskiej, które poprowadzili Państwo Babikowie z Krakowa. Uczyli jak rozwiązywać konflikty małżeńskie i jak rozmawiać z narzeczonymi i małżonkami.

O godz. 14.00 łączyliśmy się z całą Polską w akcji ogólnopolskiej „Różaniec do granic” odmawiając Różaniec o pokój na świecie,  w intencji Ojczyzny, rządzących o miłość i zgodę w rodzinach. Na zakończenie modlitwy różańcowej odśpiewaliśmy pieśń” Boże coś Polskę” Były łzy wzruszenia.

Podczas Mszy Św. w pierwszą sobotę miesiąca zawierzaliśmy Matce Bożej Różańcowej w jej święto wszystkie intencje osobiste,  diecezjalne i całej ojczyzny. Modliliśmy się za zmarłego Ks. Bp Seniora Wacława Świerzawskiego, który dziś odszedł do Pana.  Ks. Tomasz w kazaniu ukazał wartość odmawiania różańca. Jest on najdoskonalszą modlitwą, przez którą możemy wyprosić wiele łask. Maryja prosi w Fatimie „Odmawiajcie różaniec”. Drugi dzień szkolenia po konferencjach porannych był również bogaty w wydarzenia. Niedziela była dniem, w którym rozpoczęły się uroczystości ku czci Bł. Wincentego Kadłubka.

O godz. 10.30 wszyscy uczestnicy szkolenia brali udział we Mszy Św. w Katedrze Sandomierskiej pod przewodnictwem JE. Ks. Bp Krzysztofa Nitkiewicza. Podczas Mszy Św. został odczytany dekret inauguracyjny ogłaszający Diecezjalny Rok Jubileuszowy z racji przypadającej 200 rocznicy powstania diecezji. Będzie on trwał do 8 września do  Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem i rozesłaniem do domów.