Dzień poświęcony małżeństwu i rodzinie w parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli – 15 października 2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dzień poświęcony małżeństwu i rodzinie w parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli – 15 października 2017 [Relacja]

W niedzielę – 15 października 2017 r. – w parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli przeżywaliśmy dzień poświęcony tematyce małżeństwa i rodziny.

Nasza wspólnota parafialna gościła Ks. dra Tomasza Cubra – Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, który modlił się z nami na Mszach świętych oraz skierował do nas słowo Boże.

Kaznodzieja wskazał na problemy, które w obecnych czasach dotykają małżeństwo i rodzinę, niszcząc tą piękną wspólnotę nazywaną „Kościołem domowym”. Jednocześnie w swoim słowie ukazywał w jaki sposób zaradzać tym problemom i jak je rozwiązywać. Nawiązując do setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie szczególnie zachęcał, by w rodzinach odmawiano wspólnotowo modlitwę różańcowa, która powinna być cenną pomocą, aby rodziny były trwałe, silne wiarą, nadzieją i miłością.

Mamy nadzieję, że dzień ten pomoże, by małżeństwa i rodziny naszej parafii w codziennym życiu potrafiły tworzyć szczęśliwe wspólnoty, w których panuje atmosfera wzajemnej życzliwości i szacunku.

Ks. Grzegorz Staszczak