Dzień Skupienia Małżeństw w Baranowie Sandomierskim – 13.10.2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 22 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dzień Skupienia Małżeństw w Baranowie Sandomierskim – 13.10.2017 [Relacja]

W dniu 13 października 2017 r. odbył się Dzień Skupienia Małżeństw w którym uczestniczyli małżonkowie Dekanatu Baranów Sandomierski. W tym dniu szczególnym ze względu na 100-ną rocznicę ostatniego Objawienia Fatimskiego, zwrócono uwagę na wartość wspólnej modlitwy małżeńskiej, zwłaszcza modlitwy różańcowej, która jest bronią przed złem i źródłem łaski Bożej.

Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w której powierzono Miłosiernemu Bogu swoje małżeństwa i rodziny dziękując za dar powołania. Spotkaniu przewodniczył Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin ks. dr Tomasz Cuber, a konferencję prowadziło małżeństwo Wiesława i Mirosław Bąkowie.

Wszyscy z zainteresowaniem wsłuchiwali się w tematykę budowania jedności małżeńskiej. W drodze do szczęścia małżeńskiego i rodzinnego niezwykle ważne są relacje. Rozmawiając ze sobą małżonkowie mogą sobie wszystko wyjaśnić, a przez to spełniać swoje oczekiwania. Wybrzmiało wiele rad jak pielęgnować i rozwijać miłość małżeńską. Dialog małżeński, comiesięczne randki, wzajemne docenianie się to skuteczne sposoby na ożywienie miłości małżeńskiej i udane życie. Na drodze do szczęścia nie może zabraknąć przebaczenia, zrozumienia swojej odmienności, prawidłowych relacji z teściami. Warto okazywać sobie czułość przez słowa, gesty, wzajemną pomoc, bo z miłości rodziców czerpią i odnajdują wartość życia ich dzieci.

W trudach codziennego życia nie jesteśmy sami. Jezus mówi: “Ja jestem” podkreślił ks. Tomasz i o tym powinniśmy pamiętać, że Chrystus przychodzi z pomocą i pragnie naszego szczęścia. Przypomniał również, że naszym zadaniem jest budowanie swojego życia na mocnym fundamencie i dawanie świadectwa naszej miłości małżeńskiej i wiary wobec innych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a w przerwie na kawę wywiązała się luźna rozmowa w której małżonkowie dzielili się swoim doświadczeniem i wspomnieniami.

Spotkanie zakończyło się pełnym udziałem wszystkich zebranych w Eucharystii, odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i indywidualnym błogosławieństwem małżonków. Każdy otrzymał w darze modlitwę z intencją odmawiania za małżonka z prośbą, by stało się to codzienną powinnością, a z pewnością przyniesie owoce. Ks. Dyrektor ciesząc się obecnością wszystkich podziękował przybyłym i jednocześnie zaprosił na następny rok. Skierował również prośbę o przekazanie tego zaproszenia innym parom.

Oprac. Krystyna Rusin