Dzień Skupienia Małżeństw w Baranowie Sandomierskim – 13.10.2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 25 marca, 2023

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dzień Skupienia Małżeństw w Baranowie Sandomierskim – 13.10.2017 [Relacja]

W dniu 13 października 2017 r. odbył się Dzień Skupienia Małżeństw w którym uczestniczyli małżonkowie Dekanatu Baranów Sandomierski. W tym dniu szczególnym ze względu na 100-ną rocznicę ostatniego Objawienia Fatimskiego, zwrócono uwagę na wartość wspólnej modlitwy małżeńskiej, zwłaszcza modlitwy różańcowej, która jest bronią przed złem i źródłem łaski Bożej.

Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w której powierzono Miłosiernemu Bogu swoje małżeństwa i rodziny dziękując za dar powołania. Spotkaniu przewodniczył Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin ks. dr Tomasz Cuber, a konferencję prowadziło małżeństwo Wiesława i Mirosław Bąkowie.

Wszyscy z zainteresowaniem wsłuchiwali się w tematykę budowania jedności małżeńskiej. W drodze do szczęścia małżeńskiego i rodzinnego niezwykle ważne są relacje. Rozmawiając ze sobą małżonkowie mogą sobie wszystko wyjaśnić, a przez to spełniać swoje oczekiwania. Wybrzmiało wiele rad jak pielęgnować i rozwijać miłość małżeńską. Dialog małżeński, comiesięczne randki, wzajemne docenianie się to skuteczne sposoby na ożywienie miłości małżeńskiej i udane życie. Na drodze do szczęścia nie może zabraknąć przebaczenia, zrozumienia swojej odmienności, prawidłowych relacji z teściami. Warto okazywać sobie czułość przez słowa, gesty, wzajemną pomoc, bo z miłości rodziców czerpią i odnajdują wartość życia ich dzieci.

W trudach codziennego życia nie jesteśmy sami. Jezus mówi: “Ja jestem” podkreślił ks. Tomasz i o tym powinniśmy pamiętać, że Chrystus przychodzi z pomocą i pragnie naszego szczęścia. Przypomniał również, że naszym zadaniem jest budowanie swojego życia na mocnym fundamencie i dawanie świadectwa naszej miłości małżeńskiej i wiary wobec innych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a w przerwie na kawę wywiązała się luźna rozmowa w której małżonkowie dzielili się swoim doświadczeniem i wspomnieniami.

Spotkanie zakończyło się pełnym udziałem wszystkich zebranych w Eucharystii, odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i indywidualnym błogosławieństwem małżonków. Każdy otrzymał w darze modlitwę z intencją odmawiania za małżonka z prośbą, by stało się to codzienną powinnością, a z pewnością przyniesie owoce. Ks. Dyrektor ciesząc się obecnością wszystkich podziękował przybyłym i jednocześnie zaprosił na następny rok. Skierował również prośbę o przekazanie tego zaproszenia innym parom.

Oprac. Krystyna Rusin