Dekanalny Dzień Skupienia dla Małżonków w Ostrowcu Świętokrzyskim – 22 października 2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 20 stycznia, 2022

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Aktualności

Dekanalny Dzień Skupienia dla Małżonków w Ostrowcu Świętokrzyskim – 22 października 2017 [Relacja]

Taki dzień skupienia dla małżonków , to wielki prezent od Boga….

Snuli refleksję małżonkowie Danuta i Tadeusz. Mówili dalej:

Jesteśmy 40 lat w sakramentalnym związku małżeńskim ale taka randka przydarzyła nam się pierwszy raz. Wróciliśmy do domu bardzo umocnieni. Nasza relacja nabrała delikatnej a jednocześnie takiej radosnej świeżości. Długo jeszcze wieczorem rozmawialiśmy o tym co za nami i o tym co przed nami. Nasze dialogowanie zakończyliśmy modlitwa za męża i za żonę. Postanowiliśmy takie modlitwy zdobyć dla naszych dzieci trwających z związkach małżeńskich.

Marzena i Paweł:

Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy być na takim spotkaniu. Budowało nas dosłownie wszystko. Każde słowo było na wagę złota. Świadectwa małżonków wzmocniły nas. Nasze zatroskanie o to, że w tak wielu sprawach sobie nie radzimy postanowiliśmy oddać Jezusowi. Już jesteśmy mocniejsi o te konkretne recepty na szczęśliwe życie małżeńskie. Nosiłam w sobie ranę po stracie dziecka a teraz jestem przekonana, że Bóg tak chciał i co więcej ono jest szczęśliwe na wieki.

To dwa świadectwa z pośród wielu po przeżyciu Dekanalnego Dnia Skupienia dla Małżonków. Rozpoczęliśmy o godzinie 15 .00 koronka do Bożego Miłosierdzia a zakończyliśmy uroczystą Msza Św z indywidualnym błogosławieństwem małżonków. Piękną oprawę liturgiczna zorganizował Domowy Kościół. Przedział wiekowy małżonków bardzo różny. Staż małżeński od 5 do 57 lat. Cudowna wymiana doświadczeń poprzez świadectwa małżonków włączone w dialogowaną konferencję o budowaniu jedności małżeńskiej. Ogromna radością była obecność wielu kapłanów zatroskanych o dobro rodziny. Pozostajemy bardzo wdzięczni Księdzu Tomaszowi – Diecezjalnemu Duszpasterzowi Rodzin za dar niezmordowanej posługi duszpasterskiej. Nie tylko z nami jest ale wiarą i wiedza buduje nasze pragnienie świętości.

WM Bąkowie