Dekanalny Dzień Skupienia dla Małżonków w Ostrowcu Świętokrzyskim – 22 października 2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 30 maja, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dekanalny Dzień Skupienia dla Małżonków w Ostrowcu Świętokrzyskim – 22 października 2017 [Relacja]

Taki dzień skupienia dla małżonków , to wielki prezent od Boga….

Snuli refleksję małżonkowie Danuta i Tadeusz. Mówili dalej:

Jesteśmy 40 lat w sakramentalnym związku małżeńskim ale taka randka przydarzyła nam się pierwszy raz. Wróciliśmy do domu bardzo umocnieni. Nasza relacja nabrała delikatnej a jednocześnie takiej radosnej świeżości. Długo jeszcze wieczorem rozmawialiśmy o tym co za nami i o tym co przed nami. Nasze dialogowanie zakończyliśmy modlitwa za męża i za żonę. Postanowiliśmy takie modlitwy zdobyć dla naszych dzieci trwających z związkach małżeńskich.

Marzena i Paweł:

Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy być na takim spotkaniu. Budowało nas dosłownie wszystko. Każde słowo było na wagę złota. Świadectwa małżonków wzmocniły nas. Nasze zatroskanie o to, że w tak wielu sprawach sobie nie radzimy postanowiliśmy oddać Jezusowi. Już jesteśmy mocniejsi o te konkretne recepty na szczęśliwe życie małżeńskie. Nosiłam w sobie ranę po stracie dziecka a teraz jestem przekonana, że Bóg tak chciał i co więcej ono jest szczęśliwe na wieki.

To dwa świadectwa z pośród wielu po przeżyciu Dekanalnego Dnia Skupienia dla Małżonków. Rozpoczęliśmy o godzinie 15 .00 koronka do Bożego Miłosierdzia a zakończyliśmy uroczystą Msza Św z indywidualnym błogosławieństwem małżonków. Piękną oprawę liturgiczna zorganizował Domowy Kościół. Przedział wiekowy małżonków bardzo różny. Staż małżeński od 5 do 57 lat. Cudowna wymiana doświadczeń poprzez świadectwa małżonków włączone w dialogowaną konferencję o budowaniu jedności małżeńskiej. Ogromna radością była obecność wielu kapłanów zatroskanych o dobro rodziny. Pozostajemy bardzo wdzięczni Księdzu Tomaszowi – Diecezjalnemu Duszpasterzowi Rodzin za dar niezmordowanej posługi duszpasterskiej. Nie tylko z nami jest ale wiarą i wiedza buduje nasze pragnienie świętości.

WM Bąkowie