Spotkanie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu – 8 listopada 2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Spotkanie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu – 8 listopada 2017 [Relacja]

W tarnobrzeskim kościele  pw. św. Barbary 8 listopada odprawiona została Msza św. w intencji wolontariuszy Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Mszy św. przewodniczył dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin – Ks. dr Tomasz Cuber.

W homilii ks. dyrektor zwrócił uwagę, iż wielu ludziom potrzebna jest bezinteresowna pomoc drugiego człowieka. Znamienne są tu słowa z dzisiejszego czytania:

„Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością. Kto bowiem miłuje bliźniego, wypełnił Prawo…”(Rz 13,8-10).

Po mszy św. odbyło się nabożeństwo wypomnikowe za dusze zmarłych wolontariuszy  oraz  zmarłych z rodzin członków KCPR .Nabożeństwo poprowadził obecny opiekun tarnobrzeskich struktur Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie – ks. Michał Majecki

„Życie Twoich wiernych, o Panie, zmienia się, ale się nie kończy. I gdy rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki, znajdą przygotowane w niebie wieczne mieszkanie”.

Po uroczystościach w kościele, w sali parafialnej  spotkali się z ks. dr Tomaszem Cuberem wszyscy zaangażowani na terenie tarnobrzeskich parafii w działalność Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie. Gospodarz spotkania ks. Majecki przedstawił plan pracy KCPR na najbliższy czas. Za dotychczasową pracę i zaangażowanie  Ks Cuber podziękował wszystkim wolontariuszom działającym w tarnobrzeskich parafiach. Zaznaczył potrzebę systematycznej pracy na rzecz Rodziny, podkreślił niezwykłą  rolę rodziny w obecnych czasach.

Błogosławieństwem zebranych zakończono spotkanie.

Joanna Szmuc