Spotkanie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu – 8 listopada 2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 20 stycznia, 2022

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Aktualności

Spotkanie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu – 8 listopada 2017 [Relacja]

W tarnobrzeskim kościele  pw. św. Barbary 8 listopada odprawiona została Msza św. w intencji wolontariuszy Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Mszy św. przewodniczył dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin – Ks. dr Tomasz Cuber.

W homilii ks. dyrektor zwrócił uwagę, iż wielu ludziom potrzebna jest bezinteresowna pomoc drugiego człowieka. Znamienne są tu słowa z dzisiejszego czytania:

„Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością. Kto bowiem miłuje bliźniego, wypełnił Prawo…”(Rz 13,8-10).

Po mszy św. odbyło się nabożeństwo wypomnikowe za dusze zmarłych wolontariuszy  oraz  zmarłych z rodzin członków KCPR .Nabożeństwo poprowadził obecny opiekun tarnobrzeskich struktur Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie – ks. Michał Majecki

„Życie Twoich wiernych, o Panie, zmienia się, ale się nie kończy. I gdy rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki, znajdą przygotowane w niebie wieczne mieszkanie”.

Po uroczystościach w kościele, w sali parafialnej  spotkali się z ks. dr Tomaszem Cuberem wszyscy zaangażowani na terenie tarnobrzeskich parafii w działalność Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie. Gospodarz spotkania ks. Majecki przedstawił plan pracy KCPR na najbliższy czas. Za dotychczasową pracę i zaangażowanie  Ks Cuber podziękował wszystkim wolontariuszom działającym w tarnobrzeskich parafiach. Zaznaczył potrzebę systematycznej pracy na rzecz Rodziny, podkreślił niezwykłą  rolę rodziny w obecnych czasach.

Błogosławieństwem zebranych zakończono spotkanie.

Joanna Szmuc