Dekanalny Dzień Skupienia dla Małżonków w Nowej Dębie – 19 listopada 2017 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 13 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dekanalny Dzień Skupienia dla Małżonków w Nowej Dębie – 19 listopada 2017

W przedostatnią niedzielę roku liturgicznego pod hasłem “Idźcie i głoście” w dekanacie Nowa Dęba, w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie odbył się po raz pierwszy Dzień Skupienia dla Małżonków. Organizatorem spotkania było Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie dekanatu Nowa Dęba.

Słowo Boże podczas każdej Mszy Świętej wygłosił ks. dr Tomasz Cuber, Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w diecezji sandomierskiej.

Uroczysta Msza Święta o godz. 11.30 koncelebrowana była pod przewodnictwem Dziekana, ks. kan. mgr Józefa Rogowskiego, z udziałem ks. dr Tomasza Cubera oraz ks. dr Roberta Utnika z Parafii pw. MBKP w Nowej Dębie.

W czasie homilii ks. Tomasz zwrócił uwagę wiernych, że w małżeństwie łatwiej jest pomnażać talenty otrzymane od Boga, niż w pojedynkę. Dary, które otrzymaliśmy za darmo od naszego Stwórcy to Jego słowa w Piśmie Świętym, Eucharystia, wiara i przebaczenie.
Na zakończenie Mszy Świętej około 100 małżeństw otrzymało indywidualne błogosławieństwo i obrazki z modlitwą za żonę i za męża. Dalszy ciąg spotkania odbył się w domu parafialnym gdzie gospodarz, ks. prałat Eugeniusz Nycz zadbał o strawę również dla ciała.

Zebrani małżonkowie wysłuchali świadectwa i wykładu Państwa Barbary Drelich-Scilanga i Cologero Scilanga przybyłych do nas z Jeżowego o wartości sakramentu małżeństwa, o różnicach między żoną a mężem i radą, aby czerpać siłę do wspólnego życia z tych rzeczy, które małżonków łączą, a nie dzielą.

Na zakończenie spotkania każde małżeństwo krótko się przedstawiło, jak się poznali, ile lat są małżeństwem i ile mają dzieci. Ci, którzy stażem lub ilością potomstwa zaskoczyli zebranych otrzymali brawa.

Niedziela Skupienia dla Małżonków upłynęła w miłej i przyjemnej atmosferze. Dziękujemy Katolickiemu Centrum Pomocy Rodzinie dekanatu Nowa Dęba za zorganizowanie i przygotowanie tej wspaniałej Uroczystości.

Niech dobry Bóg błogosławi małżeństwom naszej diecezji i wszystkim rodzinom w Polsce i na świecie.