Dekanalne spotkanie doradców w Stalowej Woli – 22 listopada 2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dekanalne spotkanie doradców w Stalowej Woli – 22 listopada 2017 [Relacja]

25 listopada w parafii p.w. Opatrzności Bożej  miał miejsce Dzień skupienia dla doradców życia rodzinnego dekanatu stalowowolskiego.

Rozpoczął się Mszą świętą pod przewodnictwem diecezjalnego duszpasterza ks. Tomasza Cubera. Podczas homilii mówiąc o naszym ziemskim przemijaniu, mówił o tym, że dla nas chrześcijan śmierć nie powinna być smutkiem, ale radością spotkania z Panem. Tylko czy jesteśmy na nią przygotowani, czy jesteśmy każdego dnia na nią przygotowani, czy nasza walizka (cytując Papieża Jana XXIII) jest już spakowana na drogę do wieczności. „Ta posługa, którą pełnicie – mówił do doradczyń – przyczynia się do tego, aby ta wasza walizka nie była pusta, w niej ma być wasze życie, dobre uczynki, służba pełna poświęceniu”.

Po Eucharystii była adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której każda z doradczyń mogła dziękować, przepraszać, prosić i uwielbiać Boga. Zakończyła się ona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Następna część odbyła się w sali parafialnej, gdzie doradczynie dzieliły się radościami i trudnościami swojej pracy.

Na koniec ks. Tomasz Cuber przedstawił artykuł ks. Andrzeja Potockiego dotyczącego wiary i moralności Polaków w latach 2003 – 2013. Okazuje się według badań dokonanych przez tegoż kapłana, moralność Polaków w dużej mierze nie idzie w parze z wiarą. Duża część Polaków obecnie uważa, że wierzy w Boga, ale moralność  – to jego osobista sprawa, i że w dzisiejszych czasach nie wszystkie przykazania Boże da się przestrzegać. Tylko ok 30% wierzy w Boga i zachowuje Jego naukę.