Wręczenie Misji Kanonicznej nowej Doradczyni Życia Rodzinnego w Jadachach – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 18 stycznia, 2022

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Aktualności

Wręczenie Misji Kanonicznej nowej Doradczyni Życia Rodzinnego w Jadachach

W uroczystość Chrystusa Króla w Kościele p.w. Maksymiliana Kolbe w Jadachach podczas Mszy Świętej o godzinie 10.30 pani Dorota Zuba otrzymała Misję Kanoniczną uprawniającą do posługi narzeczonym, małżonkom i rodzinom. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Tomasz Cuber Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej. Obecna była również diecezjalna doradczyni  pani mgr Maria Kryszpin, a także doradczynie życia rodzinnego posługujące  na terenie Tarnobrzega i Nowej Dęby.

Ks dr Tomasz Cuber w homilii zwrócił uwagę na konieczność uznania  Jezusa Chrystusa za Pana i Króla nie tylko w słowach, lecz w czynach, poświadczenia całym swoim życiem, iż On wyznacza kierunek naszego działania.   Kierując słowa do małżonków, wskazał na wielką rolę wspólnej modlitwy  jako fundamentu trwałości i szczęścia rodzinnego.

Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Jadachach tym samym dołączyła do miejscowości, w których  funkcjonują Poradnie Życia Rodzinnego w naszej diecezji.

Maria Kryszpin