Wręczenie Misji Kanonicznej nowej Doradczyni Życia Rodzinnego w Jadachach – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Wręczenie Misji Kanonicznej nowej Doradczyni Życia Rodzinnego w Jadachach

W uroczystość Chrystusa Króla w Kościele p.w. Maksymiliana Kolbe w Jadachach podczas Mszy Świętej o godzinie 10.30 pani Dorota Zuba otrzymała Misję Kanoniczną uprawniającą do posługi narzeczonym, małżonkom i rodzinom. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Tomasz Cuber Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej. Obecna była również diecezjalna doradczyni  pani mgr Maria Kryszpin, a także doradczynie życia rodzinnego posługujące  na terenie Tarnobrzega i Nowej Dęby.

Ks dr Tomasz Cuber w homilii zwrócił uwagę na konieczność uznania  Jezusa Chrystusa za Pana i Króla nie tylko w słowach, lecz w czynach, poświadczenia całym swoim życiem, iż On wyznacza kierunek naszego działania.   Kierując słowa do małżonków, wskazał na wielką rolę wspólnej modlitwy  jako fundamentu trwałości i szczęścia rodzinnego.

Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Jadachach tym samym dołączyła do miejscowości, w których  funkcjonują Poradnie Życia Rodzinnego w naszej diecezji.

Maria Kryszpin