Dekanalny Dzień Skupienia dla małżeństw w Kunowie – 3 grudnia 2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 22 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dekanalny Dzień Skupienia dla małżeństw w Kunowie – 3 grudnia 2017 [Relacja]

W pierwszą niedzielę adwentu, 3 grudnia 2017r w Kunowie odbył się dekanalny dzień skupienia dla małżeństw. W spotkaniu tym wzięło udział ponad 50 osób z większości parafii Dekanatu Kunowskiego.

Uczestnicy zgromadzili się w kościele parafialnym o godz.15, gdzie ks. Dziekan poprowadził Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie rodziny z domowego Kościoła dzieliły się świadectwami swego życia małżeńskiego we wspólnocie z Chrystusem. Poszczególne świadectwa przeplatane były wspólnym śpiewem piosenek religijnych przy akompaniamencie gitary. Później była adoracja Eucharystyczna poprowadzona przez dekanalnego duszpasterza rodzin.

O 16:30 rozpoczęła się koncelebrowana Msza św. w intencji rodzin całego dekanatu. Przewodniczył jej ks. Dziekan, a homilię nawiązującą do rozpoczętego adwentu i życia rodzinnego wygłosił wikariusz z Kunowa, ks. Damian Zieliński.

Po Mszy św. ks. Proboszcz zaprosił wszystkich zebranych na plebanię, gdzie był przygotowany ciepły posiłek i ciasto. Przy stole każde małżeństwo przedstawiło się zebranym i dzieliło się swoimi refleksjami na temat spotkania. Ci, którzy pierwszy raz brali udział w takim spotkaniu wyrażali wdzięczność i zadowolenie, że mogli uczestniczyć w tej wspólnocie.