Dekanalny Dzień Skupienia dla małżeństw w Kunowie – 3 grudnia 2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 18 stycznia, 2022

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Aktualności

Dekanalny Dzień Skupienia dla małżeństw w Kunowie – 3 grudnia 2017 [Relacja]

W pierwszą niedzielę adwentu, 3 grudnia 2017r w Kunowie odbył się dekanalny dzień skupienia dla małżeństw. W spotkaniu tym wzięło udział ponad 50 osób z większości parafii Dekanatu Kunowskiego.

Uczestnicy zgromadzili się w kościele parafialnym o godz.15, gdzie ks. Dziekan poprowadził Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie rodziny z domowego Kościoła dzieliły się świadectwami swego życia małżeńskiego we wspólnocie z Chrystusem. Poszczególne świadectwa przeplatane były wspólnym śpiewem piosenek religijnych przy akompaniamencie gitary. Później była adoracja Eucharystyczna poprowadzona przez dekanalnego duszpasterza rodzin.

O 16:30 rozpoczęła się koncelebrowana Msza św. w intencji rodzin całego dekanatu. Przewodniczył jej ks. Dziekan, a homilię nawiązującą do rozpoczętego adwentu i życia rodzinnego wygłosił wikariusz z Kunowa, ks. Damian Zieliński.

Po Mszy św. ks. Proboszcz zaprosił wszystkich zebranych na plebanię, gdzie był przygotowany ciepły posiłek i ciasto. Przy stole każde małżeństwo przedstawiło się zebranym i dzieliło się swoimi refleksjami na temat spotkania. Ci, którzy pierwszy raz brali udział w takim spotkaniu wyrażali wdzięczność i zadowolenie, że mogli uczestniczyć w tej wspólnocie.