Szkolenie z Naturalnych Metod Planowania Rodziny dla Doradców Życia Rodzinnego – 3 grudnia 2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Szkolenie z Naturalnych Metod Planowania Rodziny dla Doradców Życia Rodzinnego – 3 grudnia 2017 [Relacja]

W niedziele 3 grudnia 2017 odbyło się szkolenie z Naturalnych Metod Planowania Rodziny dla Doradców Życia Rodzinnego w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu.

Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz. 9:00 w bazylice katedralnej, połączonej z adoracją do Najświętszego Sakramentu.

Umocnieni w Panu, udaliśmy sie do Instytutu Teologicznego, do sali papieskiej.

Pani Maria Kryszpin powitała wszystkich uczestników, oraz prowadzącą szkolenie panią Dorotę Huszaluk, która należy do Lubelskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli NPR. Tematem przewodnim konsultacji były Aktualności  w Naturalnym Planowaniu Rodziny metodą angielską (wielowskaźnikową) podwójnego sprawdzenia, a także omawialiśmy Cele operacyjne określone w Narodowym Programie Zdrowia (NPZ), które mają pomóc w osiągnięciu celu nadrzędnego: by Polacy żyli dłużej i w jak najlepszym zdrowiu.Celem 6 jest poprawa zdrowia prokreacyjnego.

Każdy z Nas powinien mieć świadomość jak ważną rolę w życiu pełnią Naturalne Metody, są zgodne z nauką Kościoła Katolickiego, zgodne z naturą, ekologiczne. Badania wykazują ich bardzo wysoką skuteczność, nie zaburzają pracy organizmu i nie powodują skutków ubocznych. Są łatwe do nauczenia i stosowania.

Konsultacje zostały  przeprowadzone w profesjonalny sposób, wiedza i umiejętności zdobyte w jego trakcie, są dla nas cennym i przydatnym doświadczeniem, które napewno wykorzystamy w swoim życiu i pracy w Poradniach.

Dopełnieniem szkolenia były ćwiczenia zaliczające, uzupełnianie i interpretacja kart z cykli typowych i nietypowych.

Zakończyliśmy spotkanie o godz 13:00 wspólna modlitwą.

Aneta Dąbrowska