Spotkanie opłatkowe KCPR dekanatu Zaklików – 15 grudnia 2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Spotkanie opłatkowe KCPR dekanatu Zaklików – 15 grudnia 2017 [Relacja]

W piątek 15 grudnia 2017 roku w Rzeczycy Ziemiańskiej odbył się opłatek Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie dekanatu Zaklików.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Święta, której przewodniczył ks. dr Tomasz Cuber- Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej. Następnie dzięki gościnności ks. Stanisława Zioło wszyscy wolontariusze zgromadzili się przy wigilijnym stole na plebani, gdzie po odczytaniu Ewangelii, modlitwie i kolędzie połamaliśmy się opłatkiem. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Do grona wolontariuszy dopisali się państwo Ewa i Michał Rak z czego się bardzo cieszymy.

Ks. Tomasz zwrócił uwagę na niektóre kwestie związane z pracą naszego KCPR. Zasugerował by spotkania odbywały się raz na kwartał i zaowocowały jakąś konkretną inicjatywą. Wspólnie stworzyliśmy plan ramowy na przyszły rok, zwracając szczególną uwagę na Dzień Małżeński,  którego termin ustaliliśmy na 3 marzec 2018r. Ks. Tomasz przybliżył nam również wstępne postanowienia synodu dotyczące pracy i regulacji Katolickich Centrów Pomocy Rodzinie naszego Dekanatu.