Spotkanie opłatkowe KCPR dekanatu Zaklików – 15 grudnia 2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 18 stycznia, 2022

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Aktualności

Spotkanie opłatkowe KCPR dekanatu Zaklików – 15 grudnia 2017 [Relacja]

W piątek 15 grudnia 2017 roku w Rzeczycy Ziemiańskiej odbył się opłatek Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie dekanatu Zaklików.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Święta, której przewodniczył ks. dr Tomasz Cuber- Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej. Następnie dzięki gościnności ks. Stanisława Zioło wszyscy wolontariusze zgromadzili się przy wigilijnym stole na plebani, gdzie po odczytaniu Ewangelii, modlitwie i kolędzie połamaliśmy się opłatkiem. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Do grona wolontariuszy dopisali się państwo Ewa i Michał Rak z czego się bardzo cieszymy.

Ks. Tomasz zwrócił uwagę na niektóre kwestie związane z pracą naszego KCPR. Zasugerował by spotkania odbywały się raz na kwartał i zaowocowały jakąś konkretną inicjatywą. Wspólnie stworzyliśmy plan ramowy na przyszły rok, zwracając szczególną uwagę na Dzień Małżeński,  którego termin ustaliliśmy na 3 marzec 2018r. Ks. Tomasz przybliżył nam również wstępne postanowienia synodu dotyczące pracy i regulacji Katolickich Centrów Pomocy Rodzinie naszego Dekanatu.