Niedziela Świętej Rodziny w Staszowie w parafii św. Bartłomieja – 31 grudnia 2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 25 marca, 2023

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Niedziela Świętej Rodziny w Staszowie w parafii św. Bartłomieja – 31 grudnia 2017 [Relacja]

W ostatni dzień roku kalendarzowego przeżywaliśmy Niedzielę Świętej Rodziny. Była to dobra okazja, aby uświadomić sobie jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni kochająca się rodzina, której wzorem jest Święta Rodzina z Nazaretu. Z tej okazji w naszej parafii gościł ks. Tomasz Cuber – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin przy Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

W homilii, którą ksiądz Tomasz wygłosił w czasie wszystkich Mszy św., przypomniał o kolejności relacji w małżeństwie. Wskazał również jak ważna jest obecność i wzajemna miłość ojca i matki w rodzinie. Wskazał również na znaczenie dobrych wzorów ojcostwa i macierzyństwa, potrzebnych młodemu pokoleniu.

Po Mszy św. o godz. 11.00 wszyscy małżonkowie otrzymali indywidualne błogosławieństwo, które było umocnieniem ich wzajemnej miłości i wspólnej drogi. Księdzu Tomaszowi za obecność pośród nas składamy serdeczne podziękowania.