Niedziela Świętej Rodziny w Staszowie w parafii św. Bartłomieja – 31 grudnia 2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 22 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Niedziela Świętej Rodziny w Staszowie w parafii św. Bartłomieja – 31 grudnia 2017 [Relacja]

W ostatni dzień roku kalendarzowego przeżywaliśmy Niedzielę Świętej Rodziny. Była to dobra okazja, aby uświadomić sobie jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni kochająca się rodzina, której wzorem jest Święta Rodzina z Nazaretu. Z tej okazji w naszej parafii gościł ks. Tomasz Cuber – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin przy Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

W homilii, którą ksiądz Tomasz wygłosił w czasie wszystkich Mszy św., przypomniał o kolejności relacji w małżeństwie. Wskazał również jak ważna jest obecność i wzajemna miłość ojca i matki w rodzinie. Wskazał również na znaczenie dobrych wzorów ojcostwa i macierzyństwa, potrzebnych młodemu pokoleniu.

Po Mszy św. o godz. 11.00 wszyscy małżonkowie otrzymali indywidualne błogosławieństwo, które było umocnieniem ich wzajemnej miłości i wspólnej drogi. Księdzu Tomaszowi za obecność pośród nas składamy serdeczne podziękowania.