Spotkanie opłatkowe wolontariuszy Diecezjalnego Centrum Pomocy Rodzinie w Modliborzycach – 21 stycznia 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 30 maja, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Spotkanie opłatkowe wolontariuszy Diecezjalnego Centrum Pomocy Rodzinie w Modliborzycach – 21 stycznia 2018 [Relacja]

21 stycznia na opłatkowym spotkaniu zgromadzili się woluntariusze DCPR w Modliborzycach.

Po wieczornej Eucharystii pod przewodnictwem  ks. dr Tomasza Cubera, który w homilii nawiązał do wartości rodziny odbyło się spotkanie podsumowujące miniony rok. Tradycyjnie zabrzmiały słowa Ewangelii św. Łukasza, przełamaliśmy opłatek wymieniając się życzeniami szczególnego błogosławieństwa i wspomnieliśmy  w modlitwie tych, których brakło już w naszym gronie. Prosiliśmy o dar życia wiecznego dla śp. Teresy Wołoszynek, która w naszym Centrum pracowała od początku jego powstania, a którą Pan powołał przed Bożym Narodzeniem.

Trwając w świątecznej  jeszcze atmosferze, Ksiądz Dyrektor Diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin dziękując za dotychczasowe działania, odniósł się do nowych wyzwań na płaszczyźnie diecezjalnej i lokalnej. Dokonano wstępnych planów większych inicjatyw wyrażających troskę o kształt współczesnej  rodziny,  formację małżonków i narzeczonych.