Spotkanie opłatkowe wolontariuszy Diecezjalnego Centrum Pomocy Rodzinie w Modliborzycach – 21 stycznia 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 18 stycznia, 2022

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Aktualności

Spotkanie opłatkowe wolontariuszy Diecezjalnego Centrum Pomocy Rodzinie w Modliborzycach – 21 stycznia 2018 [Relacja]

21 stycznia na opłatkowym spotkaniu zgromadzili się woluntariusze DCPR w Modliborzycach.

Po wieczornej Eucharystii pod przewodnictwem  ks. dr Tomasza Cubera, który w homilii nawiązał do wartości rodziny odbyło się spotkanie podsumowujące miniony rok. Tradycyjnie zabrzmiały słowa Ewangelii św. Łukasza, przełamaliśmy opłatek wymieniając się życzeniami szczególnego błogosławieństwa i wspomnieliśmy  w modlitwie tych, których brakło już w naszym gronie. Prosiliśmy o dar życia wiecznego dla śp. Teresy Wołoszynek, która w naszym Centrum pracowała od początku jego powstania, a którą Pan powołał przed Bożym Narodzeniem.

Trwając w świątecznej  jeszcze atmosferze, Ksiądz Dyrektor Diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin dziękując za dotychczasowe działania, odniósł się do nowych wyzwań na płaszczyźnie diecezjalnej i lokalnej. Dokonano wstępnych planów większych inicjatyw wyrażających troskę o kształt współczesnej  rodziny,  formację małżonków i narzeczonych.