Noworoczne spotkanie KCPR w Janowie Lubelskim – 24 stycznia 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Noworoczne spotkanie KCPR w Janowie Lubelskim – 24 stycznia 2018 [Relacja]

24 stycznia 2018 roku odbyło się spotkanie KCPR im. Kard. Adama  Kozłowieckiego w Janowie Lubelskim. Okazją ku temu był trwający jeszcze w tradycji Polskiej okres życzeń świątecznych. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą o godz. 18:00. Przewodniczył jej Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sandomierskiej Ks. Tomasz Cuber, w koncelebrze zaś znalazł się Duszpasterz Rodzin Dekanatu Janów Lubelski Ks. Grzegorz Stadnik.

Po Mszy Świętej odbyła się część robocza, w której uczestniczyli wolontariusze janowskiego KCPR razem z opiekunem Ks. Jackiem Staszakiem – Dziekanem janowskim, a także zaproszeni goście: Kapłani z dekanatu, członkowie Wspólnoty Domowego Kościoła i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz pracujący w parafii katecheci. Zasadniczym punktem tej części spotkania było sprawozdanie z działalności KCPR a także propozycje, które mogą w przyszłości wejść w zakres działalności Centrum. Ks. Tomasz Cuber przedstawił także wydarzenia diecezjalne i dekanalne planowane na najbliższy czas. Członkowie Domowego Kościoła i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich dzielili się swoim doświadczeniem w pracy nad formacją małżeństw i rodzin.

Ważnym owocem spotkania było dostrzeżenie potrzeby współpracy na rzecz rodzin wszystkich obecnych podmiotów: wspólnot, katechetów oraz kapłanów. Zakończeniem były podziękowania za spotkanie i obecność oraz błogosławieństwo Księdza Dyrektora na dalszą pracę.

Katarzyna Misiura