Noworoczne spotkanie KCPR w Janowie Lubelskim – 24 stycznia 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
środa, 29 marca, 2023

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Noworoczne spotkanie KCPR w Janowie Lubelskim – 24 stycznia 2018 [Relacja]

24 stycznia 2018 roku odbyło się spotkanie KCPR im. Kard. Adama  Kozłowieckiego w Janowie Lubelskim. Okazją ku temu był trwający jeszcze w tradycji Polskiej okres życzeń świątecznych. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą o godz. 18:00. Przewodniczył jej Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sandomierskiej Ks. Tomasz Cuber, w koncelebrze zaś znalazł się Duszpasterz Rodzin Dekanatu Janów Lubelski Ks. Grzegorz Stadnik.

Po Mszy Świętej odbyła się część robocza, w której uczestniczyli wolontariusze janowskiego KCPR razem z opiekunem Ks. Jackiem Staszakiem – Dziekanem janowskim, a także zaproszeni goście: Kapłani z dekanatu, członkowie Wspólnoty Domowego Kościoła i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz pracujący w parafii katecheci. Zasadniczym punktem tej części spotkania było sprawozdanie z działalności KCPR a także propozycje, które mogą w przyszłości wejść w zakres działalności Centrum. Ks. Tomasz Cuber przedstawił także wydarzenia diecezjalne i dekanalne planowane na najbliższy czas. Członkowie Domowego Kościoła i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich dzielili się swoim doświadczeniem w pracy nad formacją małżeństw i rodzin.

Ważnym owocem spotkania było dostrzeżenie potrzeby współpracy na rzecz rodzin wszystkich obecnych podmiotów: wspólnot, katechetów oraz kapłanów. Zakończeniem były podziękowania za spotkanie i obecność oraz błogosławieństwo Księdza Dyrektora na dalszą pracę.

Katarzyna Misiura