Dzień Małżeński w Dekanacie Ulanów – 4 lutego 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 22 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dzień Małżeński w Dekanacie Ulanów – 4 lutego 2018 [Relacja]

Tradycyjnie już, dnia 4 lutego w dekanacie Ulanów odbył się Dzień Męża i Żony. Świętowanie rozpoczęła Msza  Święta w Ulanowie, sprawowana przez dyrektora Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin ks. Tomasza Cubera, dekanalnego Duszpasterza Rodzin ks. Tadeusza Strugały oraz Gospodarza miejsca ks. dziekana Kazimierza Żyłki.

Kapłani modlili się w intencji wszystkich małżeństw dekanatu. We Mszy Świętej uczestniczyli małżonkowie, którzy pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie swoich proboszczów i niedzielne popołudnie poświęcili, aby podziękować Panu Bogu za szczęśliwie przeżyty kolejny rok w małżeństwie. Ks. Tomasz z zachwytem i radością mówił o małżeństwie, o wartościach i relacjach rodzinnych. Wszystkie pary, zachęcone do modlitwy za współmałżonka otrzymały w świątyni indywidualne błogosławieństwo, zwieńczone wzajemnym pocałunkiem i marszem weselnym.

Kolejne punkty spotkania odbywały się na  Sali Bankietowej, gdzie był wspólny obiad, konferencja o życiu małżeńskim, którą przygotowali dla małżonków zaproszeni prelegenci państwo Barbara i Cologero Scilanga. Przypomnieli Oni zebranym istotne kwestie warunkujące szczęście małżeńskie. Dziękujemy za ich świadectwo życia i zawierzenia Panu Bogu! Następnie wszyscy uczestnicy  spotkania wyszli na parkiet. Nasz DJ Pan Krystian zadbał o to aby zabrzmiały przeboje weselne; te dawne i teraźniejsze. Wszystkie pary bawiły się wspaniale. Dla wielu była to pierwsza randka małżeńska, i już mówią, że będą kolejne.

Dziękujemy za wspólne świętowanie i do zobaczenia za rok!

Barbara Pieróg