Dzień Małżeński w Dekanacie Ulanów – 4 lutego 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
niedziela, Sierpień 18, 2019

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Aktualności

Dzień Małżeński w Dekanacie Ulanów – 4 lutego 2018 [Relacja]

Tradycyjnie już, dnia 4 lutego w dekanacie Ulanów odbył się Dzień Męża i Żony. Świętowanie rozpoczęła Msza  Święta w Ulanowie, sprawowana przez dyrektora Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin ks. Tomasza Cubera, dekanalnego Duszpasterza Rodzin ks. Tadeusza Strugały oraz Gospodarza miejsca ks. dziekana Kazimierza Żyłki.

Kapłani modlili się w intencji wszystkich małżeństw dekanatu. We Mszy Świętej uczestniczyli małżonkowie, którzy pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie swoich proboszczów i niedzielne popołudnie poświęcili, aby podziękować Panu Bogu za szczęśliwie przeżyty kolejny rok w małżeństwie. Ks. Tomasz z zachwytem i radością mówił o małżeństwie, o wartościach i relacjach rodzinnych. Wszystkie pary, zachęcone do modlitwy za współmałżonka otrzymały w świątyni indywidualne błogosławieństwo, zwieńczone wzajemnym pocałunkiem i marszem weselnym.

Kolejne punkty spotkania odbywały się na  Sali Bankietowej, gdzie był wspólny obiad, konferencja o życiu małżeńskim, którą przygotowali dla małżonków zaproszeni prelegenci państwo Barbara i Cologero Scilanga. Przypomnieli Oni zebranym istotne kwestie warunkujące szczęście małżeńskie. Dziękujemy za ich świadectwo życia i zawierzenia Panu Bogu! Następnie wszyscy uczestnicy  spotkania wyszli na parkiet. Nasz DJ Pan Krystian zadbał o to aby zabrzmiały przeboje weselne; te dawne i teraźniejsze. Wszystkie pary bawiły się wspaniale. Dla wielu była to pierwsza randka małżeńska, i już mówią, że będą kolejne.

Dziękujemy za wspólne świętowanie i do zobaczenia za rok!

Barbara Pieróg