Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Szewnie rozwija skrzydła – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
środa, 29 marca, 2023

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Szewnie rozwija skrzydła

Parafia p.w. św. Mikołaja w Szewnie staje się ważnym ośrodkiem lokalnego życia rodzinnego, kulturalnego, a wszystko to za sprawą działającego od niedawna Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie. W trosce o rozwój osobisty i duchowy, a także o szczęśliwe i godne życie szewieńskich rodzin jego interesariusze aktywizują środowisko, by z powodzeniem organizować pomoc i nowatorskie przedsięwzięcia. Temu celowi poświęcone było spotkanie 5 stycznia 2018 r.(poniedziałek) z Diecezjalnym Duszpasterzem Małżeństw i Rodzin, ks. dr Tomasz Cuberem. Ksiądz dyrektor przybył do parafii p.w. św. Mikołaja w Szewnie, by modlić się w intencji małżeństw i rodzin, prosząc Boga o opiekę nad szewińskimi rodzinami.

W wygłoszonej podczas Mszy Świętej homilii kaznodzieja zachęcał parafin do ożywienia wzajemnej miłości małżeńskiej poprzez codzienne odmawianie przynajmniej dziesiątka różańca świętego oraz rodzinnego uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.

Po uroczystej Mszy Świętej odbyło się spotkanie księdza dyrektora z przedstawicielami szewińskich rodzin i członkami Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie.

W ożywionej dyskusji ważono dwie kwestie, dotychczasowe osiągnięcia (założenie strony internetowej parafii, animowanie akcji charytatywnych, organizację ważnych uroczystości parafialnych), ale również porażki: brak skuteczności w pozyskiwaniu funduszy unijnych na kontynuację renowacji kościoła i jego otoczenia, a także znikomy udział parafian w życie wspólnoty.

Postanowiono ożywić działalność parafian i szewińskich rodzin, planując na 24 czerwca 2018 roku w Szewnie Dzień Małżeński- Dzień Skupienia.

Anna Jurys