Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Szewnie rozwija skrzydła – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Szewnie rozwija skrzydła

Parafia p.w. św. Mikołaja w Szewnie staje się ważnym ośrodkiem lokalnego życia rodzinnego, kulturalnego, a wszystko to za sprawą działającego od niedawna Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie. W trosce o rozwój osobisty i duchowy, a także o szczęśliwe i godne życie szewieńskich rodzin jego interesariusze aktywizują środowisko, by z powodzeniem organizować pomoc i nowatorskie przedsięwzięcia. Temu celowi poświęcone było spotkanie 5 stycznia 2018 r.(poniedziałek) z Diecezjalnym Duszpasterzem Małżeństw i Rodzin, ks. dr Tomasz Cuberem. Ksiądz dyrektor przybył do parafii p.w. św. Mikołaja w Szewnie, by modlić się w intencji małżeństw i rodzin, prosząc Boga o opiekę nad szewińskimi rodzinami.

W wygłoszonej podczas Mszy Świętej homilii kaznodzieja zachęcał parafin do ożywienia wzajemnej miłości małżeńskiej poprzez codzienne odmawianie przynajmniej dziesiątka różańca świętego oraz rodzinnego uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.

Po uroczystej Mszy Świętej odbyło się spotkanie księdza dyrektora z przedstawicielami szewińskich rodzin i członkami Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie.

W ożywionej dyskusji ważono dwie kwestie, dotychczasowe osiągnięcia (założenie strony internetowej parafii, animowanie akcji charytatywnych, organizację ważnych uroczystości parafialnych), ale również porażki: brak skuteczności w pozyskiwaniu funduszy unijnych na kontynuację renowacji kościoła i jego otoczenia, a także znikomy udział parafian w życie wspólnoty.

Postanowiono ożywić działalność parafian i szewińskich rodzin, planując na 24 czerwca 2018 roku w Szewnie Dzień Małżeński- Dzień Skupienia.

Anna Jurys