Spotkanie wolontariuszy Dekanalnego Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Połańcu – 9 lutego 2018 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Spotkanie wolontariuszy Dekanalnego Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Połańcu – 9 lutego 2018

9 lutego w parafii Maryi Wspomożycielki Wiernych w Połańcu odbyło się spotkanie wolontariuszy Dekanalnego Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie.

Po mszy świętej koncelebrowanej uczestnicy przeszli do salki parafialnej. Na początku, przewodniczący spotkania, ks. dr Tomasz Cuber, diecezjalny duszpasterz rodzin przedstawił inicjatywy dotyczące rodzin, realizowane w ciągu Roku Jubileuszowego naszej diecezji. Zaprosił do włączenie się w obchody diecezjalne, pamiętając jednak szczególnie o rodzinach dekanatu. Tutaj także jest wiele rzeczy do zrobienia. Zachęcił do podejmowania inicjatyw lokalnych, szczególnie do organizacji Dekanalnego Dnia Rodzin.

Przy akceptacji obecnego na spotkaniu ks. dziekana Witolda Dobrzańskiego oraz dekanalnego duszpasterza rodzin, ks. Michała Łukasika, ustalony został termin tego dnia. Spotkanie odbędzie się w Koniemłotach 20 kwietnia. Po wspólnej agapie, przy ożywionej dyskusji, wszyscy wyrazili ochotę do wspólnego działania.