Dzień Skupienia dla Małżonków z Dekanatu Raniżów – 18 lutego 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dzień Skupienia dla Małżonków z Dekanatu Raniżów – 18 lutego 2018 [Relacja]

W niedzielę 18 lutego 2018 r. w parafii Wniebowzięcia NMP w Raniżowie miało miejsce uroczyste spotkanie zorganizowane dla małżonków. Świętowanie Dnia Małżeńskiego rozpoczęła Msza Święta sprawowana przez dyrektora Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin diecezji sandomierskiej ks. Tomasza Cubera oraz dekanalnego duszpasterza rodzin i gospodarza miejsca ks. Bogdana Piekuta, wraz z wikariuszami.

W homilii ks. Tomasz Cuber przypomniał wielkość i piękno powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Wezwał, także wszystkich małżonków, aby w codziennym życiu przez zwyczajne gesty i dobre słowo budowli jedność i miłość małżeńską, która jest fundamentem każdej rodziny. Na zakończenie Eucharystii kapłani udzielili indywidualnego błogosławieństwa każdemu małżeństwu i wręczyli obrazki z modlitwą za współmałżonka. Pary małżeńskie z uśmiechem, trzymając się za ręce opuszczały świątynię w rytmie marsza weselnego.

Dalsza część spotkania odbyła się w domu parafialnym, gdzie małżonkowie zostali przywitani przez ks. proboszcza Bogdana Piekuta i podjęci uroczystym niedzielnym obiadem (sponsorowanym przez proboszczów z dekanatu). Następnie ks. Tomasz Cuber zaprosił wszystkich do wysłuchania konferencji wygłoszonej przez małżonków Małgorzatę i Grzegorza z Ostrowca Świętokrzyskiego. Tematem konferencji był św. Józef jako wzór dla współczesnych mężczyzn i szczególny orędownik dla rodzin, które są coraz bardziej zagrożone w dzisiejszym świecie.

Po przerwie na kawę i pyszne ciasto przygotowane przez małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła, z miejscowej parafii, rozpoczęła się druga część konferencji. Małżonkowie prowadzący podzielili się świadectwem własnego życia, w którym wielokrotnie doświadczali szczególnej pomocy św. Józefa w szczęśliwym rozwiązaniu wielu problemów ich życia małżeńskiego i rodzinnego. Dlatego gorąco zachęcali wszystkich do szukania orędownictwa tego wielkiego opiekuna rodzin. Również uczestnicy spotkania z radością dzielili się świadectwami  łask wyproszonych za przyczyną św. Józefa. Na koniec spotkania głos zabrał ojciec misjonarz pracujący od wielu lat w Paragwaju, który przedstawił specyfikę pracy duszpasterskiej dla rodzin w tym odległym kraju.

Dzień skupienia dla małżonków w Raniżowie był czasem owocnym, bo przypomniał wszystkim uczestnikom piękno powołania do małżeństwa i był radosnym czasem dzielenia się tym powołaniem przez małżonków w łączności z duszpasterzami, którzy są powołani do służby dla rodzin.

Grzegorz Krysa