Dzień skupienia dla doradców życia rodzinnego z rejonu Tarnobrzeg i Sandomierz – 24 lutego 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 22 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dzień skupienia dla doradców życia rodzinnego z rejonu Tarnobrzeg i Sandomierz – 24 lutego 2018 [Relacja]

W dniu 24.02.2018 w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Barbary w Tarnobrzegu  odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Doradczyń  Życia Rodzinnego z rejonu Tarnobrzeg i Sandomierz. Centralnym punktem była Eucharystia, której przewodniczył ks. dr  Tomasz Cuber dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin, który wygłosił do zgromadzonych doradczyń Słowo Boże.

Druga część spotkania odbyła się w sali katechetycznej gościnnej parafii Św. Barbary, gdzie na doradczynie czekała kawa, herbata, a także smakowite ciastko. Ks. Tomasz Cuber przywitał wszystkie zebrane doradczynie, zapoznał z terminarzem spotkań na bieżący rok kalendarzowy. Zwrócił uwagę na te spotkania, które stanowią obowiązkowy elementy formacji dla doradczyń. Ta część spotkania była także okazją do dyskusji na ważne tematy, sprawy bieżące i wymianę doświadczeń na temat pracy w poradnictwie.

Następnie p. Paulina Duda wygłosiła krótki referat w którym przekazała informacje o możliwości zapisania się na warsztaty organizowane przez Ministerstwo Zdrowia  pod hasłem „W stronę dojrzałości”. Jest to projekt, który daje możliwość uczestnictwa w wykładach na temat „Poprawa zdrowia prokreacyjnego-edukacja dla młodzieży” . Doradczynie ,które są nauczycielami mogą po ukończeniu tego warsztatu, który odbywa się drogą internetową, prowadzić zajęcia na ten temat w szkołach średnich. Pani  Paulina zachęcała doradczynie do tych warsztatów także ze względu na możliwość otrzymania dostępu do wartościowych materiałów przydatnych w poradnictwie.

Kolejnym punkt poprowadziła diecezjalna doradczyni p. Maria Kryszpin. Były to ćwiczenia z interpretowania kart obserwacji cyklu zgodnie z metodą (angielską) wielowskaźnikową Naturalnego Planowania Rodziny.

Spotkanie zakończył ks. dyrektor Tomasz Cuber udzielając zebranym Błogosławieństwa Bożego.