DEKANALNY DZIEŃ MAŁŻEŃSKI – Kolegiata Janowska – 4 marca 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 13 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

DEKANALNY DZIEŃ MAŁŻEŃSKI – Kolegiata Janowska – 4 marca 2018 [Relacja]

Przy Sercu Matki Maryi w sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim

DEKANALNA RANDKA MAŁŻEŃSKA

“To niesamowity dar” mówili małżonkowie. “To dobrze, że możemy odejść od naszej codzienności, aby razem, blisko siebie powrócić do źródła naszej Miłości. Do chwili naszego Sakramentalnego TAK. Nasze małżeńskie “randkowanie” przy sercu Maryi w takiej formie i w takim miejscu to prezent od Boga i Jego Matki – kontynuowali małżonkowie.

..Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy tu być. Dawno nie wychodziliśmy tylko we DWOJE. nigdy nie wracaliśmy pamięcią do naszego randkowania a już do tego co nas w sobie zachwyciło!?!? ….. jakie to było miłe i jakie ważne….. mówili małżonkowi.

………czytałam o tym na stronie diecezji. Przyszłam zobaczyć. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jesteśmy razem. Jak to dobrze, że kościół o nas pomyślał……………

To tylko niektóre świadectwa małżonków z janowskiej randki małżeńskiej, która odbyła się w III niedzielę Wielkiego Postu w Kolegiacie podczas Dekanalnego Dnia Małżeństw. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. dr Tomasza Cubera, który jak zwykle w sposób bardzo taktowny ale i jednocześnie radosny snuł refleksje na temat znaczenia małżeństwa dla samych małżonków, dla kościoła i dla Ojczyzny. Widać było jak ważny dla małżonków pozostawał dar indywidualnego błogosławieństwa na zakończenie Mszy Świętej.

Dalsza część spotkania miała miejsce w domu parafialnym. W pierwszej części był błogosławiony czas na wspólne bycie przy stole, aby radować się darem wspólnoty oraz wspaniałymi smakołykami przygotowanymi przez Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Domowy Kościół.

W drugiej części spotkania Małżonkowie z bardzo różnym stażem od 7miesięcy do 52 lat pożycia małżeńskiego przypatrywali się swojemu powołaniu. W konferencji na temat: Duchowość małżeńska drogą do świętości małżonkowie mogli odkrywać jak ważne i konieczne jest budowanie małżeństwa na SKALE, na Jezusie który pozwala się rozpoznawać w modlitwie, Piśmie Świętym, sakramentach i w osobie współmałżonka. Refleksja na temat odmienności męża i żony z racji odmienności płci była powodem i radości i łez. Uczestnicy otrzymali zadanie domowe:

Wzajemne docenianie się

…Mężowie miłujcie swoje żony. Żony odnoście się ze czcią do swoich mężów….

od dzisiaj: Każdego dnia rano powiem Żonie: jaka Ty jesteś piękna, jak ja Ciebie Kocham.

Żona Mężowi: jaki Ty jesteś mądry, jesteś dla mnie bardzo WAŻNY

Wiesława i Mirosław Bąkowie