Diecezjalny Dzień Świętości Życia w Stalowej Woli – 24 marca 2018r. – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Diecezjalny Dzień Świętości Życia w Stalowej Woli – 24 marca 2018r.

Rozpoczęto Mszą Św. pod przewodnictwem Ks. Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Tomasza Cubera, kapłanów oraz licznie zgromadzonych wiernych. W uroczystości uczestniczyli również doradcy życia rodzinnego oraz studenci.

Podczas homilii Ks. Tomasz Cuber podkreślił jak wielką wartością jest ludzkie życie, którego jedynym Panem jest tylko Bóg. Nikomu pod żadnym pozorem nie wolno życia odebrać. Przybliżył również na czym polega Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy. I polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca (Ojcze Nasz i 10 Zdrowaś Maryjo) oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

„Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz wstawiennictwem Św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu – proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałam(łem), a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu dałeś”

Można do modlitwy dołączyć dowolnie wybrane postanowienie. Imię dziecka zna tylko Bóg. Podczas Mszy Św. do Duchowej Adopcji przystąpiło ok 60 osób. Były też osoby, które zdecydowały się podczas Mszy św. przystąpić do Duchowej Adopcji. Na zakończenie Ks. Tomasz udzielił wszystkim kapłańskiego błogosławieństwa.

Maria Kryszpin