Dzień małżeński w Dwikozach – 12 kwietnia 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dzień małżeński w Dwikozach – 12 kwietnia 2018 [Relacja]

Dnia 12 kwietnia w Dwikozach odbył się Dzień skupienia dla małżeństw dekanatu zawichojskiego. Rozpoczął się on Mszą świętą o godz. 12.00 w kościele parafialnym. Przewodniczył jej diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Tomasz Cuber. Podczas homilii zachęcał małżonków do modlitwy za siebie nawzajem. Na koniec było też indywidualne uroczyste błogosławieństwo każdej pary małżeńskiej.

Następnie małżonkowie przeszli do budynku Gimnazjum gdzie był ciepły posiłek, a następnie małżonkowie ze Stalowej Woli Jadwiga i Stanisław Zynwala wygłosili dwie konferencje. Pierwsza „Być królem, być królową w małżeństwie”. Zwrócili tu uwagę, że królować tzn. przede wszystkim służyć, zauważać potrzeby współmałżonka, dzieci i je zaspokajać, być królem to przede wszystkim kochać. Królem jest i mąż i żona, bo oni razem mają decydować o sprawach małżeńskich, rodzinnych. Żona dodatkowo jest królową, ona ma swoim pięknem i tym zewnętrznym, ale przede wszystkim wewnętrznym upiększać dom, rodzinę. Powinna też umieć słuchać…. znajdować czas dla męża i dzieci.

W drugiej konferencji na temat: „Małżeńska droga do świętości” prowadzący zwrócili uwagę na to, że świętość to rzecz powszechna, każdy jest do niej wezwany według słów: „Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty” (Kpł 11,44). Każdy jest do niej wezwany. Małżonkowie od momentu ślubu są nawzajem odpowiedzialni za swoje zbawienie, mają sobie w tym pomagać, a tak naprawdę to razem powinni iść drogą do świętości. Przykładem tego, że jest to możliwe są dwie pary małżeńskie wyniesione na ołtarze w tym trzecim tysiącleci: Maria i Luigi Beltrame Quattrocchi, ogłoszeni błogosławionymi w 2001 r. oraz, ogłoszeni świętymi 15 października 2015 r.

Dzień skupienia dla małżonków zakończył się odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego i udzieleniem błogosławieństwa.