Dekanalny Dzień Skupienia Małżonków w Tarnobrzegu – 29 kwietnia 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 22 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dekanalny Dzień Skupienia Małżonków w Tarnobrzegu – 29 kwietnia 2018 [Relacja]

Mszą święta o godzinie 11.30 rozpoczął się czas małżeńskiego świętowania. W duchu ogromnej radości i dziękczynienia Ks. Tomasz Diecezjalny Duszpasterz Rodzin zaprosił małżonków do odkrywania siebie jako DARU. Drogi mężu popatrz teraz na żonę. Oto cudowny prezent jaki przygotował dla ciebie sam Bóg. Droga żono popatrz teraz na męża. Oto cudowny prezent jaki przygotował dla ciebie sam Bóg.

Na twarzach pojawiło się wiele radości. To szczęście dokonywało się dalej i w czasie głoszonego kazania i Komunii małżeńskiej i uroczystego błogosławieństwa potwierdzonego całusem.

Druga część spotkania rozpoczęła się wspólnym posiłkiem i zawiązaniem wspólnoty. Przybyło na spotkania 20 małżeństw. Staż małżeński od 2 lat do 52 lat. Konferencje o budowaniu jedności małżeńskiej połączone ze świadectwami małżonków podjęliśmy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Spotkanie zakończyliśmy Koronka do Bożego Miłosierdzia. Ksiądz Jan Zając Dekanalny Duszpasterz Rodzin towarzyszył małżonkom w całym spotkaniu. Czuło się Jego wielkie zatroskanie o Małżeństwo i Rodzinę. Bardzo mocno uwrażliwiał małżonków na to, aby budować szczęście dnia codziennego na Fundamencie Bożej Miłości.

Oto kilka świadectw uczestników spotkania:

Dekanalny Dzień Skupienia dla małżeństw, w Tarnobrzegu był dla nas niewątpliwie czasem niezwykle cennym. Począwszy od kazania ks. Tomasza podczas Mszy świętej, które ujmowało kwestie dotyczące życia małżeńskiego w sposób celny i dogłębny, a skończywszy na konferencji p. Wiesławy, która swój wykład ubogaciła świadectwem swojego życia małżeńskiego i rodzinnego. Poza tym możliwość spotkania się z małżeństwami, podejmowania ciekawych rozmów, poznawania nowych ludzi jest zawsze cennym doświadczeniem. Dlatego warto wybrać się na tego typu spotkania i Chwała Bogu, że są ludzie, którzy są zatroskani o kondycję małżeństw i rodzin i takie spotkania organizują.

Ala i Krzysiek

Ogromną radością było dla nas takie spotkanie. Z nową świeżością popatrzyliśmy na siebie. Już dawno zapomnieliśmy o randkowaniu. Bardzo dobrze, że są takie spotkania. Czekamy na następne ale z bólem myślimy, że nie ma młodych małżeństw. Tak wiele trudności przeżywają małżonkowie młodzi i aż żal nie ma ich na takich spotkaniach. Rozmawialiśmy z mężem, że brakuje dobrej informacji o takich spotkaniach. Może plakaty były by wskazane????????????

Basia i Krzysiek

Już drugi raz jesteśmy na takim spotkaniu. Wprowadziliśmy w życie od zaraz w tym samym dniu wieczorem modlitwę małżeńską. To działa. Bardzo Bogu dziękujemy za ten Dar. Spotkania są bardzo potrzebne.

Asia i Tomek

Jesteśmy dwa lata po ślubie. Bardzo się cieszymy, że dotarliśmy na to spotkanie. Bardzo dużo nam to dało. Ja mam wiele osobistych przemyśleń i refleksji. Mówił mąż.

Bąkowie Wiesława i Mirosław