Dekanalny Dzień Małżeństw w Ożarowie – 19 maja 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
środa, 29 maja, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dekanalny Dzień Małżeństw w Ożarowie – 19 maja 2018 [Relacja]

„Sakrament małżeństwa to o wiele więcej
niż zalegalizowanie bycia razem na zasadach tego świata.
To wejście małżonków w wyjątkową komunię z Chrystusem.
[…] Takie życie małżeńskie prowadzi do pełni i do szczęścia,
które są możliwe na fundamencie głębokiej,
przeżywanej każdego dnia, zażyłości z Bogiem”.

W sobotę 19 maja w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin w Ożarowie odbył się Dekanalny Dzień Małżeństw połączony z jubileuszem pięćdziesięciolecia i sześćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego par z Dekanatu Ożarowskiego.

Mszę świętą w intencji Jubilatów o godz. 11. 00 sprawował ks. dr Tomasz Cuber, dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w Diecezji Sandomierskiej. Jubilaci modlitwą różańcową podziękowali Matce Bożej za lata małżeństwa, za rodziny. Podczas Mszy świętej odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Każda para otrzymała dyplom Jubileuszu oraz obraz Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin. Ks. Proboszcz Jan Ziętarski, kustosz ożarowskiego sanktuarium, zwracając się do Jubilatów, powiedział:

„Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy. Miejcie do siebie cierpliwość. Umiejcie sobie przebaczać. Otaczajcie się troską i życzliwością. Bądźcie dumni ze wspólnie przeżytych lat, ze swych rodzin, z siebie nawzajem. Bądźcie bogaci w nadzieję, której dawcą jest Bóg. I jak pisze św. Paweł: Bądźcie wdzięczni! Bóg podarował wam siebie! Szczęść Boże!”

Serdecznie pogratulował przeżywanego Jubileuszu, życzył zdrowia, radosnego świętowania i kolejnych wspaniałych rocznic. We wspólnej modlitwie za Jubilatów uczestniczyły również władze samorządowe Ożarowa. Dalsza część uroczystości Jubileuszu odbyła się w urzędzie miejskim.