Małżeństwa u Tronu Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach – 6 maja 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Małżeństwa u Tronu Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach – 6 maja 2018 [Relacja]

W niedzielę 6 maja 2018 r w sanktuarium  Matki Bożej Sulisławickiej odbył się uroczysty dzień skupienia dla małżonków z dekanatu Koprzywnica. Dzień Małżeński rozpoczęła Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem  ks.Tomasza Cubera. W homilii ks. Tomasz przypomniał małżonkom piękno ich powołania, które przez sakrament małżeństwa w sposób szczególny, a zarazem bardzo konkretny łączy miłość wobec Boga z miłością małżeńską. Na zakończenie eucharystii kapłani udzielili indywidualnego błogosławieństwa każdej parze małżeńskiej i wręczyli obrazki z modlitwą za współmałżonka. Ks. Tomasz przypomniał, że powinniśmy codziennie dziękować Bogu za dar jakim jest dla nas nasz mąż, czy żona.

W dalszej części spotkania małżonkowie zostali zaproszeni na poczęstunek, przez ks. Artura Traczewskiego kustosza sanktuarium i dekanalnego duszpasterza rodzin. Na placu przed kościołem czekał na wszystkich gorący bios, kiełbaski z ogniska oaz ciasto i napoje.

Po posiłku małżonkowie przeszli do kościoła, gdzie ks. Tomasz Cuber zaprosił do wysłuchania konferencji, przygotowanej przez małżonków Małgorzatę i Grzegorza. Konferencja na temat szczególnej roli św. Józefa jako opiekuna rodzin, przeplatała się ze świadectwem życia prelegentów, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami orędownictwa tego wielkiego świętego. Św. Józef, opiekun Świętej Rodziny, został przez Boga ustanowiony potężnym orędownikiem wszystkich rodzin , zarówno w ich  potrzebach duchowych, jak i materialnych. Jest on dla małżonków wzorem życia w całkowitym zaufaniu wobec woli Bożej. Dopełnieniem konferencji Było odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji rodzin.

Ostatnią częścią spotkania małżeńskiego była zabawa taneczna. Przy granej na żywo muzyce, małżonkowie waz z duszpasterzami radosnym tańcem zakończyli świętowanie dnia małżeńskiego w Sulisławicach.

Małgorzata i Grzegorz Krysa