Marsz dla Życia i Rodziny w Janowie Lubelskim – 10 czerwca 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 13 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Marsz dla Życia i Rodziny w Janowie Lubelskim – 10 czerwca 2018 [Relacja]

Marsz dla Życia i Rodziny to bardzo ważne wydarzenie  w parafii dla wszystkich, którzy rodzinę postrzegają jako największy dar od Boga, a małżeństwo traktują jako nierozerwalny, oparty na miłości związek kobiety i mężczyzny. Uczestnicy marszu chcą zamanifestować to, że Bóg jest jedynym warunkiem pełnej, szczęśliwej rodziny i że jego obecność jest konieczna na każdym etapie rozwoju człowieka.

W parafii św. Jadwigi w Janowie Lubelskim Marsz dla Życia i rodziny odbył się 10.06.2018r. po Mszy św. o godz. 10.00. Organizatorem tegorocznego manifestu były różne wspólnoty parafialne działające zarówno w parafii św. Jadwigi Królowej, jak w kolegiacie janowskiej. Były to m.in. Domowy Kościół, Oaza Młodzieżowa oraz Liturgiczna Służba Ołtarza. Całość integrował ks. Jacek Zieliński. W trakcie Marszu swoje umiejętności zaprezentowały 3-4 latki oraz 5-6 latki z przedszkola w Białej oraz wspólna schola z obu janowskich. Marsz zakończył się modlitwą przed wizerunkiem NMP Łaskawej w sanktuarium janowskim.