Marsz dla Życia i Rodziny w Janowie Lubelskim – 10 czerwca 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 25 marca, 2023

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Marsz dla Życia i Rodziny w Janowie Lubelskim – 10 czerwca 2018 [Relacja]

Marsz dla Życia i Rodziny to bardzo ważne wydarzenie  w parafii dla wszystkich, którzy rodzinę postrzegają jako największy dar od Boga, a małżeństwo traktują jako nierozerwalny, oparty na miłości związek kobiety i mężczyzny. Uczestnicy marszu chcą zamanifestować to, że Bóg jest jedynym warunkiem pełnej, szczęśliwej rodziny i że jego obecność jest konieczna na każdym etapie rozwoju człowieka.

W parafii św. Jadwigi w Janowie Lubelskim Marsz dla Życia i rodziny odbył się 10.06.2018r. po Mszy św. o godz. 10.00. Organizatorem tegorocznego manifestu były różne wspólnoty parafialne działające zarówno w parafii św. Jadwigi Królowej, jak w kolegiacie janowskiej. Były to m.in. Domowy Kościół, Oaza Młodzieżowa oraz Liturgiczna Służba Ołtarza. Całość integrował ks. Jacek Zieliński. W trakcie Marszu swoje umiejętności zaprezentowały 3-4 latki oraz 5-6 latki z przedszkola w Białej oraz wspólna schola z obu janowskich. Marsz zakończył się modlitwą przed wizerunkiem NMP Łaskawej w sanktuarium janowskim.