Zakończenie Roku Pracy Doradców Życia Rodzinnego i Studentów Diecezjalnego Studium Życia Rodziny – 23 czerwca 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 18 stycznia, 2022

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Aktualności

Zakończenie Roku Pracy Doradców Życia Rodzinnego i Studentów Diecezjalnego Studium Życia Rodziny – 23 czerwca 2018 [Relacja]

„Zaufaj Panu a On sam będzie działał w twoim życiu”

– te słowa zaczerpnięte z Ps. mocno wybrzmiały podczas Mszy świętej na zakończenie Roku Pracy Doradców Życia Rodzinnego i Studentów Diecezjalnego Studium, które miało miejsce w sobotę 23 czerwca. Eucharystii przewodniczył ks. Tomasz Cuber – dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej a w koncelebrze był również ks. Roman Sieroń – dyrektor Instytutu Teologicznego. Ks. Tomasz podczas homilii nawiązując do Ewangelii z dnia (Mt 6,24-34) mówił, że nie powinniśmy się zbytnio troszczyć o życie, ale całkowicie zaufać Panu, tak jak Dawid wierzył w moc Bożą i pokonał potężnego Goliata. Podczas Mszy świętej mocno wybrzmiała modlitwa za ojców w dniu ich święta.

Po Mszy świętej odbyło się spotkanie w Sali Papieskiej. Na początku zostały wręczone dyplomy 8 absolwentom Diecezjalnego Studium Życia Rodziny oraz podziękowanie doradcom życia rodzinnego za trud i pracę na rzecz narzeczonych i małżonków.

Po krótkiej przerwie kawowej odbył się wykład ks. Krzysztofa Irka na temat Sługi Bożego Ks. Bp Zygmunta Łozińskiego, biskupa mińskiego i pińskiego. Na jego przykładzie, ks. Krzysztof ukazał, jak ważne w życiu człowieka jest dobre wychowanie. Ono owocuje i przynosi owoc obfity. Ks. Bp Łoziński jest wzorem kapłana, pasterza zatroskanego o swoje owieczki oraz wzorem patrioty, który nie bał się stanąć w obronie prawdy.

Na koniec ks. Tomasz Cuber przedstawił kalendarium na najbliższy rok.

Spotkanie zakończyło się odmówieniem w południe Anioł Pański i błogosławieństwem kapłańskim.

Opracowała Jadwiga Zynwala