Zakończenie Roku Pracy Doradców Życia Rodzinnego i Studentów Diecezjalnego Studium Życia Rodziny – 23 czerwca 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Zakończenie Roku Pracy Doradców Życia Rodzinnego i Studentów Diecezjalnego Studium Życia Rodziny – 23 czerwca 2018 [Relacja]

„Zaufaj Panu a On sam będzie działał w twoim życiu”

– te słowa zaczerpnięte z Ps. mocno wybrzmiały podczas Mszy świętej na zakończenie Roku Pracy Doradców Życia Rodzinnego i Studentów Diecezjalnego Studium, które miało miejsce w sobotę 23 czerwca. Eucharystii przewodniczył ks. Tomasz Cuber – dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej a w koncelebrze był również ks. Roman Sieroń – dyrektor Instytutu Teologicznego. Ks. Tomasz podczas homilii nawiązując do Ewangelii z dnia (Mt 6,24-34) mówił, że nie powinniśmy się zbytnio troszczyć o życie, ale całkowicie zaufać Panu, tak jak Dawid wierzył w moc Bożą i pokonał potężnego Goliata. Podczas Mszy świętej mocno wybrzmiała modlitwa za ojców w dniu ich święta.

Po Mszy świętej odbyło się spotkanie w Sali Papieskiej. Na początku zostały wręczone dyplomy 8 absolwentom Diecezjalnego Studium Życia Rodziny oraz podziękowanie doradcom życia rodzinnego za trud i pracę na rzecz narzeczonych i małżonków.

Po krótkiej przerwie kawowej odbył się wykład ks. Krzysztofa Irka na temat Sługi Bożego Ks. Bp Zygmunta Łozińskiego, biskupa mińskiego i pińskiego. Na jego przykładzie, ks. Krzysztof ukazał, jak ważne w życiu człowieka jest dobre wychowanie. Ono owocuje i przynosi owoc obfity. Ks. Bp Łoziński jest wzorem kapłana, pasterza zatroskanego o swoje owieczki oraz wzorem patrioty, który nie bał się stanąć w obronie prawdy.

Na koniec ks. Tomasz Cuber przedstawił kalendarium na najbliższy rok.

Spotkanie zakończyło się odmówieniem w południe Anioł Pański i błogosławieństwem kapłańskim.

Opracowała Jadwiga Zynwala