Nowi Doradcy Życia Rodzinnego – 2 września 2018 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
środa, 29 marca, 2023

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Nowi Doradcy Życia Rodzinnego – 2 września 2018

Dnia 02.09.2018 r. w parafii Miłosierdzia Bożego w Skopaniu powołano nowych doradców życia rodzinnego. Miało to miejsce podczas Mszy św. o godz.  9.00, której przewodniczył Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin ks. Tomasz Cuber. Nowe doradczynie p. Urszula Garboś i p. Agata Surowiec ukończyły Studium Życia i Rodziny w Sandomierzu, odbyły praktyki w poradni rodzinnej i są dobrze przygotowane do posługi wśród narzeczonych i małżonków.

Podczas homilii Ks. Tomasz mówił o zagrożeniach współczesnej rodziny, o problemach w wychowaniu dzieci oraz braku relacji między małżonkami i rodzicami a dziećmi.

Dzieje się tak, jeśli w życiu nie przestrzegamy przykazań – naszych drogowskazów na drodze do zbawienia. Próbujemy sami bez Boga układać nasze relacje, egoistycznie traktując współmałżonka ranimy się wzajemnie. Zdarza się,  że nasze serca i myśli dalekie są od modlitwy. Stąd biorą się złe myśli, kradzieże, zabójstwa, pycha, głupota. Nie rezygnujmy jednak z modlitwy. Przyjdzie wkrótce płomień gorącej miłości, żar Ducha Świętego, który będzie w nas działał i razem z nami chwalił Ojca Niebieskiego – podkreślał kaznodzieja.

Podczas Mszy św. modlono się modlitwą bł. ks. Michała Sopoćko o powołania kapłańskie. Dziękując ks. Proboszczowi Wiesławowi Gucwie za otwarte serce na małżeństwa i rodziny życzymy nowym doradczyniom obfitych darów Ducha Świętego, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Maria Kryszpin