Nowi Doradcy Życia Rodzinnego – 2 września 2018 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Nowi Doradcy Życia Rodzinnego – 2 września 2018

Dnia 02.09.2018 r. w parafii Miłosierdzia Bożego w Skopaniu powołano nowych doradców życia rodzinnego. Miało to miejsce podczas Mszy św. o godz.  9.00, której przewodniczył Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin ks. Tomasz Cuber. Nowe doradczynie p. Urszula Garboś i p. Agata Surowiec ukończyły Studium Życia i Rodziny w Sandomierzu, odbyły praktyki w poradni rodzinnej i są dobrze przygotowane do posługi wśród narzeczonych i małżonków.

Podczas homilii Ks. Tomasz mówił o zagrożeniach współczesnej rodziny, o problemach w wychowaniu dzieci oraz braku relacji między małżonkami i rodzicami a dziećmi.

Dzieje się tak, jeśli w życiu nie przestrzegamy przykazań – naszych drogowskazów na drodze do zbawienia. Próbujemy sami bez Boga układać nasze relacje, egoistycznie traktując współmałżonka ranimy się wzajemnie. Zdarza się,  że nasze serca i myśli dalekie są od modlitwy. Stąd biorą się złe myśli, kradzieże, zabójstwa, pycha, głupota. Nie rezygnujmy jednak z modlitwy. Przyjdzie wkrótce płomień gorącej miłości, żar Ducha Świętego, który będzie w nas działał i razem z nami chwalił Ojca Niebieskiego – podkreślał kaznodzieja.

Podczas Mszy św. modlono się modlitwą bł. ks. Michała Sopoćko o powołania kapłańskie. Dziękując ks. Proboszczowi Wiesławowi Gucwie za otwarte serce na małżeństwa i rodziny życzymy nowym doradczyniom obfitych darów Ducha Świętego, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Maria Kryszpin