W Sulisławicach nasze serca śpiewały radosne Magnificat – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
piątek, 19 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

W Sulisławicach nasze serca śpiewały radosne Magnificat

Pośród  kilku tysięcy wiernych z całej diecezji  zgromadzonych 8 września na  Mszy św w Sulisławicach dosyć  liczną grupę stanowiły  rodziny Domowego Kościoła.

To cudowne wydarzenie liturgiczne było zwieńczeniem  rocznych obchodów jubileuszu powstania diecezji. Ogromną radością pozostaje dla nas złożony u stóp Maryi dar krucjaty modlitwy . Ponad 200 małżeństw zapisanych w księdze jubileuszowej złożyło zapewnienie  nieustannej modlitwy w intencji małżeństw w kryzysie oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne

Rodziny  Rodzinom w darze , w Roku Jubileuszowym

200-lecia Diecezji Sandomierskiej

To pierwsza strona księgi Jubileuszowej:

 …………Chrystus nieustannie opiekuje się Kościołem: kocha go zawsze, strzeże go zawsze, jak siebie samego. Chrystus nieustannie usuwa z twarzy człowieka plamy   i  zmarszczki wszelkiego rodzaju. Wzruszające i bardzo piękne jest to promieniowanie mocy i czułości Boga, którą jedna para małżeńska przekazuje drugiej parze, jedna rodzina drugiej rodzinie poprzez modlitwę i czyn.  Ma rację św. Paweł: to jest właśnie «wielka tajemnica»! Małżonkowie  wystarczająco odważni, by nosić ten skarb w «glinianych naczyniach» naszego człowieczeństwa —są podstawowym źródłem bogactwa dla Kościoła, również dla całego świata! Niech Bóg im błogosławi za to tysiąckrotnie!………….Ojciec św. Franciszek

 Codzienność dostarcza nam wiele niepokojących informacji  o  wielorakich trudnościach życia małżeńskiego i rodzinnego . Z doświadczenia wiary wiemy, że modlitwa jest najpewniejszym sposobem  zaradzenia trudnościom. Ufamy, że łaski modlitwy  za innych wracają również do nas samych w postaci Bożego błogosławieństwa.

Z ogromną radością  wpisujmy się  my małżonkowie w przeżycia jubileuszowe naszej Diecezji Sandomierskiej. Darem pozostającym  na zawsze ważnym, dla diecezji niechaj będzie nasza troska o małżeństwa i rodziny . Troska o odnowę ładu moralnego  w rodzinach. Jesteśmy przekonani, że w świętych rodzinach zrodzą się liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego .

Niech Bóg będzie uwielbiony w sercach Małżonków gotowych do nieustannej modlitwy

Wiesława i Mirosław Bąkowie

Diakonia Ewangelizacji