Trwać przy małżonku na dobre i złe – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 18 stycznia, 2022

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Aktualności

Trwać przy małżonku na dobre i złe

W łączności z XXXIV Ogólnopolską Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, 23 września w par. pw. Św. Jana Pawła II na każdej Mszy świętej miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Małżonkowie, jak przed laty przysięgali sobie na nowo miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że nigdy się nie opuszczą. Ks. Proboszcz Marcin Hanus podczas kazania, odpowiadając na pytanie po co to? powiedział: „Chociażby po to,  że w momencie ślubu – drodzy małżonkowie – wchodziliście we wspólne życie pełni optymizmu, nadziei, zakochani, nierzadko w różowych okularach, marzyliście, że będzie idealnie”. A życie pokazało inaczej. Dziś często o tą miłość, która jest krucha  – mówił dalej proboszcz – trzeba walczyć, troszczyć się, ciągle pracować, aby ją wzmacniać. „Dlatego proszę Was – Drodzy Małżonkowie, stańcie ponownie przed ołtarzem. Odnówcie wasze przyrzeczenia małżeńskie. Spójrzcie na siebie. Jesteście bogatsi o wspólne doświadczenia – te dobre i złe. Niech więc teraz nastąpi moment, aby strząsnąć kurz, aby przypomnieć sobie tę najważniejszą prawdę, że nie jesteście sami, że jest z wami Jezus Chrystus.

Stańcie dziś ponownie przed naszym Zbawcą. Stańcie ponownie, z własnej woli przed Bogiem. Stańcie bardziej świadomi słów <<tak mi dopomóż Panie Boże>>.

I proszę Was powtórzcie za chwilę słowa, które pozwolą odnowić Wam przysięgę małżeńską. Powiedzcie sobie nawzajem: Tak! Chcę trwać przy tobie, takim jaki, jaka jesteś. Chcę być przy Tobie w zdrowiu i chorobie, w radościach i smutkach. Chcę trwać pełen, pełna miłości, którą czerpię z Pełni Miłości – Chrystusa i z Jego ofiary. I… i kochać po stokroć! … W CHRYSTUSIE …AŻ DO ŚMIERCI!!!!”.

Po Mszy świętej o godz. 12.00, jak w każdą niedzielę odbyło się też indywidualne błogosławieństwo dzieci.