Trwać przy małżonku na dobre i złe – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Trwać przy małżonku na dobre i złe

W łączności z XXXIV Ogólnopolską Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, 23 września w par. pw. Św. Jana Pawła II na każdej Mszy świętej miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Małżonkowie, jak przed laty przysięgali sobie na nowo miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że nigdy się nie opuszczą. Ks. Proboszcz Marcin Hanus podczas kazania, odpowiadając na pytanie po co to? powiedział: „Chociażby po to,  że w momencie ślubu – drodzy małżonkowie – wchodziliście we wspólne życie pełni optymizmu, nadziei, zakochani, nierzadko w różowych okularach, marzyliście, że będzie idealnie”. A życie pokazało inaczej. Dziś często o tą miłość, która jest krucha  – mówił dalej proboszcz – trzeba walczyć, troszczyć się, ciągle pracować, aby ją wzmacniać. „Dlatego proszę Was – Drodzy Małżonkowie, stańcie ponownie przed ołtarzem. Odnówcie wasze przyrzeczenia małżeńskie. Spójrzcie na siebie. Jesteście bogatsi o wspólne doświadczenia – te dobre i złe. Niech więc teraz nastąpi moment, aby strząsnąć kurz, aby przypomnieć sobie tę najważniejszą prawdę, że nie jesteście sami, że jest z wami Jezus Chrystus.

Stańcie dziś ponownie przed naszym Zbawcą. Stańcie ponownie, z własnej woli przed Bogiem. Stańcie bardziej świadomi słów <<tak mi dopomóż Panie Boże>>.

I proszę Was powtórzcie za chwilę słowa, które pozwolą odnowić Wam przysięgę małżeńską. Powiedzcie sobie nawzajem: Tak! Chcę trwać przy tobie, takim jaki, jaka jesteś. Chcę być przy Tobie w zdrowiu i chorobie, w radościach i smutkach. Chcę trwać pełen, pełna miłości, którą czerpię z Pełni Miłości – Chrystusa i z Jego ofiary. I… i kochać po stokroć! … W CHRYSTUSIE …AŻ DO ŚMIERCI!!!!”.

Po Mszy świętej o godz. 12.00, jak w każdą niedzielę odbyło się też indywidualne błogosławieństwo dzieci.