Parafialny Dzień Modlitw za Rodziny w Opatowie – 21 października 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 20 stycznia, 2022

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Aktualności

Parafialny Dzień Modlitw za Rodziny w Opatowie – 21 października 2018 [Relacja]

21 października parafii świętego Marcina w Opatowie obchodziliśmy dzień modlitw za „rodziny” specjalnym gościem był ks. dr Tomasz Cuber dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin i Małżeństw w Kurii Biskupiej w Sandomierzu, który przez cały dzień wygłaszał kazania o rodzinie.

Kaznodzieja zwracał uwagę że w rodzinie najważniejsze jest bycie razem, ważniejsze niż wszelkiego rodzaju dobra materialne, zauważamy że dzisiaj rodzice chcą zapewnić swoim pociechom jak najlepszy start w dorosłe życie, i już wiele dzieci jest wysyłane na wszelkiego rodzaju korepetycje, nauki języków, czy inne kółka zainteresowania a „najlepszą godziną korepetycji dla dziewczynki jest godzina spędzona razem z mamą w kuchni, a dla chłopaka z tatą w garażu czy na rowerze” mówił ks. Tomasz.

Na zakończenie każdej mszy świętej kapłani udzielali specjalnego błogosławieństwa małżonkom, rozdając obrazki Matki Bożej dla kobiet i św. Józefa dla mężczyzn, na obrazkach była zamieszczona również modlitwa za współmałżonka.

ks. Mariusz Sobina