Parafialny Dzień Modlitw za Rodziny w Opatowie – 21 października 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Parafialny Dzień Modlitw za Rodziny w Opatowie – 21 października 2018 [Relacja]

21 października parafii świętego Marcina w Opatowie obchodziliśmy dzień modlitw za „rodziny” specjalnym gościem był ks. dr Tomasz Cuber dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin i Małżeństw w Kurii Biskupiej w Sandomierzu, który przez cały dzień wygłaszał kazania o rodzinie.

Kaznodzieja zwracał uwagę że w rodzinie najważniejsze jest bycie razem, ważniejsze niż wszelkiego rodzaju dobra materialne, zauważamy że dzisiaj rodzice chcą zapewnić swoim pociechom jak najlepszy start w dorosłe życie, i już wiele dzieci jest wysyłane na wszelkiego rodzaju korepetycje, nauki języków, czy inne kółka zainteresowania a „najlepszą godziną korepetycji dla dziewczynki jest godzina spędzona razem z mamą w kuchni, a dla chłopaka z tatą w garażu czy na rowerze” mówił ks. Tomasz.

Na zakończenie każdej mszy świętej kapłani udzielali specjalnego błogosławieństwa małżonkom, rozdając obrazki Matki Bożej dla kobiet i św. Józefa dla mężczyzn, na obrazkach była zamieszczona również modlitwa za współmałżonka.

ks. Mariusz Sobina